دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲
نخستین جشنواره بین‌المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان داد

نخستین جشنواره بین‌المللی شعر عربی که با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و مرکز فرهنگی اسلامی جنوب عراق برگزار می‌شود، فراخوان داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) این جشنواره شعر که در پاسداشت مقاومت مردم فلسطین برگزار می‌شود در موضوعات و محورهای شهدای مقاومت، قهرمانان نبرد طوفان الاقصی، بازندگان، میدان نبرد و روایت عکس و در همه قالب های شعر عربی فصیح و عامیانه برگزار می‌شود.

در فراخوان این جشنواره از شهیدان صالح العاروری، شهید وسام الطویل، شهید أبوتقوی السعیدی، شهید خبرنگار و هنرمند علی نسمان، شهید زن فلسطینی جمیلة الشنطی، شهید کودک ریم علی بدوان معروف به (روح الروح)، شهید فعال اجتماعی محمد فائز الحسنی و همچنین از میان قهرمانان نبرد طوفان الاقصی به یحیی السنوار، محمد الضیف، بدر الدین الحوثی، سیدحسن نصرالله و چهره رسانه ای وائل دحدوح و همچنین به قوت ایمان در میان مردم غزه و امیدشان به آینده اشاره شده است.

همچنین در بخش بازندگان به بایدن به عنوان بازنده‌ای حامی بازنده‌ای دیگر، نتانیاهو آخرین نفس‌های شیطان، مهاجرت معکوس و خالی شدن شهرک ها و شکست سربازان، افسران و سلاح دشمن اشاره شده است و در بخش میدان نبرد به فتوحات میدانی مجاهدان، جمله به بیمارستان ها و مدارس، و تخریب منازل و حمله به آوارگان در اردوگاه اشاره شده است.

جایزه برتر این جشنواره نیز ۱.۵ میلیون دینار عراقی تعیین شده و در دو بخش شعر فصیح و مردمی سه جایزه جداگانه تقدیم خواهد شد.

علاقه‌مندان به مشارکت در این جشنواره و مسابقه می‌توانند آثار خود را تا ۲۰ ماه مبارک رمضان به آدرس ایمیل daftaresher.h@gmali.com ارسال کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها