شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۷
کتابخانه عمومی در تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ همراه مردم است

همزمان با فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۳، ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در تعطیلات فعال بوده و به ارائه خدمات کتابخانه ای به اعضا و مسافران نوروزی می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با فرارسیدن عید نوروز و سال ۱۴۰۳ هجری شمسی، به منظور ارائه خدمات کتابخانه‌ای به مخاطبان و مسافران نوروزی و بهره‌برداری اعضا از فرصت عطیلات برای آمادگی شرکت در آزمون‌ها، تعدادی از کتابخانه‌های عمومی در این ایام فعال خواهند بود. بر این اساس در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۳ در مجموع ۱۸۵ باب کتابخانه عمومی در سطح کشور در خدمت علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود که نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ (با ۱۵۵ باب کتابخانه فعال) رشد حدود ۲۰ درصدی داشته است. در دوم فروردین ماه با ۱۷۹ باب، بیشترین تعداد کتابخانه فعال خواهد بود و در سیزدهم فروردین ماه نیز حداقل ۱۰۹ باب کتابخانه آماده ارائه خدمات است.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در استان خراسان رضوی ۱۹ باب کتابخانه، در استان ایلام ۱۶ باب کتابخانه، در استان‌های بوشهر و تهران هر کدام ۱۴ باب کتابخانه، در استان فارس ۱۱ باب کتابخانه، در استان خراسان جنوبی ۹ باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هرکدام ۷ باب کتابخانه، در استان‌های کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد هرکدام ۶ باب کتابخانه، در استان‌های گلستان، مرکزی و همدان هرکدام ۵ باب کتابخانه، در استان‌های البز، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان و یزد هرکدام ۴ باب کتابخانه، در استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، قزوین، لرستان و هرمزگان هرکدام ۳ کتابخانه، در استان‌های اردبیل، سمنان، کردستان و گیلان هرکدام ۲ کتابخانه و در استان‌های کرمان و قم هر کدام یک کتابخانه فعال خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها