جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷
ده بار دلمان را به امام زمانمان گره می‌زنیم

کتاب «اتوبوس فیروزه‌ای» که به سرپرستی حمید بابایی و همت ده نویسنده تالیف شده به مسئله انتظار و مهدویت اشاره کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «اتوبوس فیروزه‌ای» داستان آدم‌هایی است که دنبال یک گمشده می‌گردند. هر کدامشان یک جایی از زندگی گیر افتاده‌اند وحالا دست نیاز به سمت گنبد فیروزه‌ای دراز کرده‌اند. آنها حاجت نمی‌خواهند، بلکه دنبال خودشان می‌گردند. دنبال حال خوبی که فقط از طراوت مسجد مقدس جمکران و زیر سایه امام عصر (عج) حاصل می‌شود.

داستان آکواریوم، گنبد، یا حتی نصف جهان با هم هیچ فرقی ندارند. در همه این داستان‌ها نخ تسبیح، نیاز به امام زمان (عج) است. کتاب با ۱۰ داستان کوتاه و در ۱۰۸ صفحه، دست ما را می‌گیرد و از گیت خادمان رد می‌کند. به خودمان که می‌آییم جلوی گنبد جمکران ایستاده‌ایم و دست به سینه سلام می‌دهیم. شاید پیش یاسمن ایستاده‌ایم و اشک‌هایش که سرمی‌خورد دل ما هم می‌گیرد. شاید هم پا به پای پیرزنی که پسرش مفقودالاثر شده، دنبال جایی برای نشستن و خستگی در کردن می‌گردیم.

ما توی دل این ده قصه، ده بار به امام (عج) گره می‌خوریم و ده بار دلمان صفا می‌گیرد. اگر خیلی وقت است دنبال بهانه‌ای معنوی برای حال خوبتان می‌گردید اتوبوس فیروزه‌ای شاید هنوز یکی دو نفر جا داشته باشد. «همیشه از مادربودن می‌ترسیده. صدای اذان موذن‌زاده از یکی دوتا از صندلی‌ها بلند می‌شود و با فاصله می‌پیچد توی اتوبوس. چشم‌هایش را باز می‌کند و از لای صندلی‌ها سرک می‌کشد تا ببیند به کجا رسیده‌اند.»

انتشارات کتاب جمکران اخیراً «اتوبوس فیروزه‌ای» را که به همت ده نویسنده و به سرپرستی حمید بابایی در ۱۰۸ صفحه نوشته شده با قیمت ۶۵ هزارتومان عرضه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها