چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱
گنجینه دفاع مقدس منشأ فضیلت‌های بی‌پایان است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی تأکید کرد: در مواجهه با جنگ شناختی و ترکیبی دشمن، انتظار می‌رود جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت، میراث گرانسنگ فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت را به گفتمانی جهانی در بین آزادگان و عدالت‌خواهان مبدل سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت (رسام) تأکید کرد: انتظار می‌رود این جشنواره میراث گرانسنگ فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت را به گفتمانی جهانی در بین آزادگان و عدالت‌خواهان تبدیل کند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«ابزارهای هنری بی‌شک رساترین، بلیغ‌ترین و کاری‌ترین ابزار ابلاغ و تبلیغ پیام است.»
حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی)

گنجینه‌ی بی‌کران حکمت و معرفت دفاع مقدس، منشأ فضیلت‌های بی‌پایانی است که هرچه می‌گذرد بر گوهرهای آن افزوده می‌شود. دفاع مقدس در سیر آسمانی خود، فضای جهان را آکنده از شمیم ملکوتی فرهنگ ایثار و شهادت کرد و روح رهایی‌بخش مقاومت را در کالبد آزادی خواهان جهان دمید. در این بین، هنر مقاومت در گونه‌های مختلف خود به‌ویژه هنرهای بصری، از کارآمدترین رسانه‌هاست که زبان مشترک جان‌های شیفته این فرهنگ در سراسر عالم با هر ملیت و مذهب است.

خوشا جهادگرانی که توفیق آن دارند عرصه تبیین مکتب امام خمینی (ره) و پیروان شهیدش در حماسه عاشورایی دفاع مقدس را هنرمندانه در قاب دوربین، تجسم بخشیده و پاسدار حرمت خون مجاهدان راه خدا باشند.

اما امروز در گام دوم انقلاب اسلامی و مهندسی راهبردی مقاومت، در مواجهه با جنگ شناختی و ترکیبی دشمن، انتظار می‌رود جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه دفاع مقدس و مقاومت (رسام) که پنجمین فصل خود را در فضای عطرآگین خوزستان سپری می‌کند، میراث گرانسنگ فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت را به گفتمانی جهانی در بین آزادگان و عدالت‌خواهان مبدل سازد.

در پایان ضمن قدردانی از شرکت‌کنندگان، برگزارکنندگان و دست‌اندرکاران این جشنواره، امید واثق دارم که در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، پیروی از منویات حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و اتحاد و همدلی هنرمندان متعهد و دلسوز در عرصه‌های مختلف هنر به‌ویژه تولید فیلم کوتاه، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش خواهیم بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری

اسفندماه ۱۴۰۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها