سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۵
رمان پلیسی «سرقت در خیابان صدویکم» نقدوبررسی می‌شود

نشست معرفی و نقد کتاب «سرقت در میدان صدویکم» با حضور نیلوفر مالک، نویسنده کتاب در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود. این کتاب رمانی ویژه نوجوانان است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جلسه معرفی و نقد کتاب «سرقت در میدان صدویکم» نوشته نیلوفر مالک با حضور نویسنده کتاب شنبه (۱۲ اسفندماه) در فرهنگ‌سرای اشراق برگزار می‌شود.

«سرقت در میدان صدویکم» رمانی ماجراجویانه است که از سوی انتشارات مدرسه و ویژه نوجوانان بالای ۱۲ سال به بازار نشر آمده است.

شخصیت اصلی این داستان، پسری دوازده‌ساله به نام پویاست که پدرش پلیس بوده و در اثر حادثه‌ای از دنیا رفته است. ماجرا با گم‌شدن «کوکو» پرنده پریسا، خواهر کوچک پویا شروع می‌شود. پویا به یاد می‌آورد که هفته قبل در محله آن‌ها دو حیوان خانگی دیگر هم ناپدید شده‌اند؛ سگی به نام «هکتور» متعلق به خانواده رشیدی و «نانی» گربه ملیحه‌خانم. پویا تصمیم می‌گیرد با کمک دوستانش دزد حیوانات را پیدا کند؛ اما با ماجرایی پیچیده مواجه می‌شود.

در این جلسه نقد و بررسی کتاب، سمیه جمالی به عنوان کارشناس حضور دارد. نیلوفر مالک عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است و پیش از این آثاری چون «زیر سایه آفتاب»، «رویای بعدازظهر»، «دخترخاله‌ها»، «جایی آن طرف پرچین»، «بوی خوش خاله گلاب»، «نامه‌ای برای عمو رحمان»، «سقای تشنه لب»، «شام غریبان»، «مثل یاوران امام حسین (ع)» و «محبت مادر» را به حوزه ادبیات عرضه کرده است.

بر اساس این گزارش، این مراسم به همت فرهنگسرای اشراق و با مشارکت تُم استوری ساعت ۱۶ شنبه (۱۲ اسفندماه) در فرهنگسرای اشراق برگزار می‌شود. علاقه‌مندان جهت شرکت در این برنامه می‌توانند به نشانی فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره، خیابان جعفرپناه مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۷۷۳۵۹۲۲۲ تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط