سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۱
سامانه معرفی هنرمند سال در لرستان راه‌اندازی شد

لرستان - حوزه هنری لرستان به منظور معرفی چهره شاخص هنر انقلاب اسلامی استان در سال ۱۴۰۲ اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای در این خصوص کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد، رئیس حوزه هنری لرستان روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران یکی از اتفاقات مهم هفته هنر انقلاب را «انتخاب چهره هنر انقلاب سال استان» عنوان کرد و افزود: این امر در آخرین روز گرامیداشت هفته هنر و طی آیین ویژه‌ای برگزار و چهره‌های هنری در رشته‌های مختلف معرفی و در نهایت یک هنرمند به عنوان چهره شاخص هنر انقلاب استان لرستان معرفی می‌شود.

سامان سپهوند با اشاره به اینکه سال‌های گذشته هیئتی از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی تشکیل و به بررسی این انتخاب می‌پرداختند، افزود: امسال شیوه و رویه انتخاب هنرمند سال استان متفاوت با سال‌های گذشته خواهد بود.

وی افزود: با ساز و کاری نوآورانه به منظور تسهیل در انتخاب هنرمند سال استان سامانه «.honarshakhes.ir» طراحی و راه‌اندازی شد که مختص انتخاب «هنرمند سال انقلاب استان» است که ثبت نام و درج اطلاعات و سوابق و جوایز از سوی خود هنرمند انجام می‌پذیرد.

رئیس حوزه هنری لرستان با بیان اینکه مکاتباتی با دستگاه‌های فرهنگی صورت گرفته که آدرس سامانه را در اختیار هنرمندان مرتبط با آن مرکز قرار دهند افزود: هنرمندان متقاضی می‌توانند حداکثر تا تاریخ پنجم اسفند ۱۴۰۲ در سایت «هنر شاخص» ثبت‌نام و مدارک خود را بارگذاری کنند.

به گزارش ایبنا، بیستم فروردین مقارن با سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی مطابق مصوبه شورای فرهنگ عمومی در تقویم رسمی به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است و حوزه هنری به عنوان متولی اصلی هنر انقلاب اسلامی در کشور هر ساله همزمان با این مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی را پاس می‌دارد و در این ایام مجموعه برنامه‌هایی را با مشارکت نهادهای مختلف حاکمیتی و مردمی تدارک می‌بیند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها