چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
«ازدواج با خورشید» به چاپ دوم رسید

چاپ دوم کتاب «ازدواج با خورشید» نوشته احمد اکبرپور با تصویرگری حمیده خسرویان از سوی انتشارات طوطی (واحد کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) روانه بازار نشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ دندان‌سوزنی شخصیت اصلی کتاب «ازدواج با خورشید» شجاع‌ترین موش روی زمین است. او تمام موش‌های قوی و جنگجو را شکست می‌دهد و در مسابقه‌ها همیشه پیروز است. دندان‌سوزنی به درخواست ازدواج خانم موش‌ها جواب رد می‌دهد و می‌خواهد با قوی‌ترین موجود روی زمین ازدواج کند.

او مثل انسان‌ها کت و شلوار می‌پوشد، عینک می‌زند و برای رسیدن به هدفش به سفری کوتاه می‌رود. به دنبال قوی‌ترین‌ها می‌گردد تا بهشان پیشنهاد ازدواج دهد؛ اما هر بار به یک دیگری می‌رسد که قوی‌تر از قبلی‌ست. پس به راهش ادامه می‌دهد و می‌رود سراغ بعدی. اما تا کی؟ پس بالاخره کی از همه قوی‌ترست؟ دندان‌سوزنی موشی نیست که دست از تلاش بردارد. او باید به هدفش برسد.

همان‌طور که در ابتدای کتاب نیز آمده احمد اکبرپور داستان «ازدواج با خورشید» را از گنجینه ادبیات کهن و فولکلور ایرانی انتخاب و با روایتی نو بازنویسی کرده است. روایتی که با همراهی تصاویر جذاب و پر از رنگ‌های زنده و شاد حمیده خسرویان و چاپ با کیفیت، در میان نمونه‌های فراوان بازنویسی که هر ساله چاپ و منتشر می‌شود از آثار قابل توجه و ممتاز است. در حال حاضر این کتاب به چاپ دوم رسیده است.

کتاب «ازدواج با خورشید» در کنار داستان جذاب و خوش‌خوان به طور غیرمستقیم اهمیت و ارزش توجه به ویژگی‌های درونی و بیرونی را، چه برتری باشند و چه محدودیت، به مخاطب خود یادآوری می‌کند و تعریف ملموس‌تری از مفاهیمی همچون بزرگی، قدرت و برتری برای کودک امروزی فراهم می‌آورد.

کتاب «ازدواج با خورشید» در فهرست لاک پشت پرنده با نشان ۳ لاک‌پشت قرار گرفته و به دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا ۲۰۱۷ راه یافته است.

بخشی از کتاب:

دلش می‌خواست مثل آدم‌ها لباس بپوشد و مثل آن‌ها به خواستگاری برود. خودش را به اولین خیاطی رساند و کت و شلواری پوشید. توی مغازه‌ی بعدی عینکی خرید و روی چشمش گذاشت.

بعد به طرف تپه‌ای راه افتاد تا با خورشید صحبت کند.

با خودش گفت: «خورشید بیش‌تر از همه زور دارد.»

انتشارات طوطی کتاب «ازدواج با خورشید» نوشته احمد اکبرپور با تصویرگری حمیده خسرویان با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در ۳۲ صفحه مصور و به بهای ۱۵۰ هزار تومان منتشر کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط