دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۷
دوست داشتم داستان در همان دوران کرونا منتشر شود؛ اما نشد

کتاب «خاطرات یک زامبی در قرنطینه» در بخش «داستان تألیف» گروه کودک و نوجوان چهل‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران نامزد شده است. در این مطلب با محتوای آن بیشتر آشنا می‌شوید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «خاطرات یک زامبی در قرنطینه» نوشته سپیده نیک‌رو در ۸۸ صفحه از سوی انتشارات قدیانی منتشر شده است. این رمان طنز نوجوان در حال‌وهوای نخستین قرنطینه نوروز در زمان کرونا نوشته شده است. قهرمان این رمان که در قالب خاطره‌نویسی نوشته شده، دختر نوجوانی است که به‌واسطه قرنطینه کرونا در خانه احساس بی‌حوصلگی می‌کند و به همین‌خاطر با دوست صمیمی‌اش برای سرگرمی، یک مسابقه برگزار می‌کند. این مسابقه منجر به اتفاقات طنزی می‌شود که حال‌وهوای قرنطینه نوروزی را تغییر می‌دهد.

در پشت جلد کتاب نوشته شده است: «اولین دفترچه خاطراتم را در نخستین عید کرونایی زندگی‌ام کادو گرفتم. آن وقت فکر می‌کنید نباید توی آن، ماجراهای قرنطینه را می‌نوشتم؟ من که فکر می‌کنم چاره‌ای نداشتم. اولش فکر می‌کردم این عید مزخرف، خیلی بی‌مزه‌طور و تکراری می‌گذرد. اما بعد به‌خاطر مسابقه من و فرنوش ماجراهای زیادی اتفاق افتاد…».

این اثر در بخش «داستان تألیف» گروه کودک و نوجوان چهل‌ویکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران نامزد شده است. در زمان انتشار کتاب «خاطرات یک زامبی در قرنطینه» با سپیده نیک‌رو، نویسنده آن گفت‌وگویی داشته‌ایم که در لینک زیر می‌توانید آن را بخوانید.

کرونا تا سال‌ها می‌تواند دستمایه داستان‌های مختلف باشد / نوجوان امروز دنبال داستان ترسناک یا عاشقانه است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط