شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
سومین نمایشگاه کتاب و دستاوردهای پژوهشی مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور

آخرین دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی حوزه فرهنگ و هنر و نیز تازه‌های کتاب این مراکز از ۱۸ آذر تا ۲۳ آذر ۱۴۰۲ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران با تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصد (ویژه استادان و دانشجویان) به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، سومین نمایشگاه کتاب و دستاوردهای پژوهشی مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور، همزمان با هفته پژوهش ۱۴۰۲، به همت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و با مشارکت مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه با حضور مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور با هدف استفاده استادان، دانشجویان، پژوهشگران و علاقه‌مندان به پژوهش فرهنگی از دستاوردهای پژوهشی این مراکز برگزار می‌شود.
آخرین دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی حوزه فرهنگ و هنر و نیز تازه‌های کتاب این مراکز از ۱۸ آذر تا ۲۳ آذر ۱۴۰۲ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران با تخفیف ۳۰ تا ۶۰ درصد (ویژه استادان و دانشجویان) به نمایش گذاشته خواهد شد. باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران در خیابان انقلاب اسلامی، خیابان ۱۶ آذر، شماره ۱۶ واقع است.


نخستین دوره این نمایشگاه در سال ۱۴۰۰ با عنوان «نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های فرهنگی و هنری»، مصادف با هفته پژوهش در فرهنگستان هنر برگزار شد. هدف این نمایشگاه توجه به «نقش پژوهش‌های فرهنگی در ارتقا محصولات فرهنگی و افزایش سهم آنها در حوزه سیاستگذاری فرهنگی و هنری کشور» بود که به همت «فرهنگستان هنر» و با مشارکت «پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات»، «پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری» و «پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی» انجام شد.
در دومین دوره این رویداد پژوهشی- فرهنگی نیز در سال ۱۴۰۱، تعداد بیشتری از مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور با اهدافی همچون «نمایش و معرفی دستاوردهای پژوهشی اعم از تالیف و ترجمه در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ارتباطات»، «جذب پژوهشگران، اساتید، دانشجویان و نخبگان فرهنگی، هنری» و «اطلاع از پژوهش‌های انجام‌شده در مراکز و هم‌‏افزایی بیشتر میان آنها» مشارکت کردند.


در سومین نمایشگاه کتاب و دستاوردهای پژوهشی مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور، پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی، پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، پژوهشکده زن و خانواده، پژوهشگاه فضای مجازی، پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی، پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم ع، پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، فرهنگستان هنر، انتشارات دانشگاه تهران، سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی (سمت) و اداره‌کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران حضور دارند.
دبیرخانه مراکز فرهنگ‌پژوهی کشور در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مستقر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها