شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۶
بیانیه نویسندگان و ناشران در حمایت از کودکان غزه قرائت شد

در بخشی از این بیانیه آمده است: تولید آثار ادبی، کوچک‌ترین کار ما در حمایت کودک بی‌پناه و یتیم فلسطین است و ما در این راه با جدیت قدم برمی‌داریم و از همۀ نویسندگان و اهل قلم در دنیا دعوت می‌کنیم تا به حرکت جایزه جهانی ادبیات فلسطین بپیوندند و با ادبیات و کتاب برای نسل‌های آینده چراغ راه بسازند و ذهن جهان را برای دنیای بدون آمریکا و اسراییل آماده نمایند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گردهمایی نویسندگان و ناشران برای حمایت از کودکان غزه با عنوان «ساعت ۱۲ به وقت قدس» همزمان در بیست کشور برگزار شد. در ایران این گردهمایی با همکاری اتحادیه و موسسات ادبی و نشر ایران و اتحادیه‌های ادبی و نویسندگان کشورهای عربی در سالن سوره حوزه هنری تهران برگزار شد.

بیانیه نویسندگان و ناشران به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَیٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ

صدق الله العلی العظیم

روز هفتم اکتبر ۲۰۲۳ روزی از روزهای خدا بود که توسط فرزندان مقاومت فلسطین در تاریخ ماندگار شد، و مقاومت فلسطین با عملیات شکوهمند طوفان الاقصی چنان ضربه‌ای به پیکره رژیم در حال زوال صهیونیستی وارد نمود که از عمر این رژیم موقت و در حال احتضار باز هم کاست، و ملت مقاوم فلسطین که ۷۵ سال ظلم و اشغالگری را تجربه می‌کند، نشان داد با اتکا به خداوند متعال و سلاح ایمان و توانمندی و صبر جوانان فلسطینی می‌تواند فلسطین را از بحر تا نهر را آزاد کند، و مسجد مبارک اقصی را از چنگال رژیم خون‌خوار صهیونیستی آزاد کند.

اما صهیونیست‌های اشغالگر پس از این شکست بزرگ نظامی و امنیتی، با حملات گسترده به نوار غزه دست به جنایات بزرگی زدند که یکی از بارزترین آن‌ها حمله به بیمارستان المعمدانی وبیمارستان الشفا و دیگر مراکز امن برای کودکان و زنان بی‌پناه بود، و این جنایت‌ها که با سلاح‌های غربی صورت می‌گیرد، تاکنون منجر به شهادت هزارن زن و کودک شده است.

ما نویسندگان و ناشران و اهالی قلم حاضر در تجمع حمایت از کودکان غزه و هم‌صدا با هم‌صنفان خود در کشورهای اسلامی موارد ذیل را تاکید می‌کنیم:

- از دشمن صهیونیست و رژیم کودک‌کش‌، انتظاری جز جنایت نبود و نیست. اما سکوت مرگبار و سکون ریاکارانه مدعیانه حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان به خصوص درکشورهای غربی نهادهای بین المللی از خاطره و ذاکرۀ تاریخ محو نخواهد شد.

-بیداری بی‌نظیر تاریخی و حضور ده‌ها میلیونی مردم جهان در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که ملت‌ها علی‌رغم دولت‌های وابسته و منفعل، با بصیرت و قدرت در کنار ملت مظلوم فلسطین هستند و ما نیز در کنار این حرکت جهانی و مردمی بوده وهستیم.

- روابط اقتصادی و تجاری و سیاسی برخی کشورها را با رژیم صهیونیستی یکی از نشانه‌های نفاق در حکام کشورهای مدعی حمایت از فلسطین و افشاکننده روابط پنهانی با دشمنان بشریت است. ما خواهان تمامی روابط کشورها و قطع هرگونه مراودات تجاری با این رژیم غاصب و کودک‌کش هستیم.

-رنج و مصیبت جانکاه مادران داغ‌دیده و سوز دل کودکان یتیم شده غزه، دل هر انسان با شرف و آزاده‌ای را به درد می‌آورد. از همه وجدان‌های بیدار می‌خواهیم تا با فشار بیشتر به رژیم مستکبر آمریکا و رژیم‌های منافق غربی و سازمان‌های بین‌المللی حملات جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی به غزه به‌خصوص مراکز امنی مانند بیمارستان‌ها و مدرسه‌ها فوراً متوقف گردد. این اتفاق جز با فشار افکار عمومی و رسانه‌ای ممکن نیست.

-صهیونیسم و استکبار جهانی با تمامی ابزارهای فرهنگی و رسانه‌ای به دنبال نشر روایت دروغین‌شان از میدان هستند و این سیاست را از آغاز فعالیت گروهک جنایت‌کار صهیونیست پیگیری می‌کردند، تا ظلم به ملت فلسطین و اشغال سرزمین این مردم مظلوم اما سربلند را به خیالشان توجیه کنند، امروز پس از نبرد میدان که برعهده مجاهدان غزه و مردم صبار فلسطین است، هرچه از نبرد باقی می‌ماند، نبرد و تلاش نویسندگان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای جنگ روایت‌ها است و با توجه به اینکه جبهه غربی-صهیونیستی-آمریکایی شمشیر را از رو بسته‌اندبر ما ناشران و نویسندگان است که با تمام قوا و با تمام ظرفیت و انگیزه‌ها در این میدان حاضر باشیم و با قلم‌ها و هنر خودمان نگذاریم روایت دروغین و بزک‌کرده دشمن تسری و برتری یابد.

-تولید آثار ادبی، کوچک‌ترین کار ما در حمایت کودک بی‌پناه و یتیم فلسطین است و ما در این راه با جدیت قدم برمی‌داریم و از همۀ نویسندگان و اهل قلم در دنیا دعوت می‌کنیم تا به حرکت جایزه جهانی ادبیات فلسطین بپیوندند و با ادبیات و کتاب برای نسل‌های آینده چراغ راه بسازند و ذهن جهان را برای دنیای بدون آمریکا و اسراییل آماده نمایند.

-در این مسیر بر لزوم همدلی، همبستگی و نقش‌آفرینی میان اتحادیه‌های فرهنگی و ادبی در ایران و جهان به‌ویژه برای دفاع از کودکان فلسطینی تاکید می‌کنیم.

-صهیونیست‌ها گمان می‌کنند که با این اقدامات وحشیانه و پیگیری توطئۀ کوچ اجباری، مردم غزه را در مسیر مقاومت متوقف کنند، اما زهی خیال باطل، مردم غزه خانواده‌های همین رزمندگان سرافراز هستند که تا تحقق هدف نهایی که آزادی فلسطین و قدس شریف است، دست از مقاومت بر نخواهند برداشت و مردم فلسطین پایدار و صبور و مقاوم هستند. وبه فضل خداوند متعال و به برکت خون مطهر شهدای راه مقاومت، وعدۀ صادق امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای حکیم در حال تحقق است و پیروزی‌های بزرگ بسیار بسیار نزدیک است...

وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ الْعَزِیزِ الْحَکِیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها