شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
نشست رونمایی از کتاب «بازی‌درمانی مبتنی بر رویکرد شناختی رفتاری»

نشست رونمایی از کتاب «بازی درمانی مبتنی بر رویکرد شناختی رفتاری» همزمان با هفته کتاب در فرهنگسرای اخلاق برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، آیین رونمایی از کتاب «بازی درمانی مبتنی بر رویکرد شناختی رفتاری» نوشته دکتر محسن محمدعلی لواسانی، دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ الی ۱۷، در قالب ویژه برنامه «هارمونی زندگی» با حضور سید حسن سید ابراهیم مشاور مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در فرهنگسرای اخلاق برگزار می‌شود.

این کتاب شامل مجموعه‌ای از مقالات چهره‌های صاحب‌نام در عرصه بازی درمانی و رفتاردرمانی شناختی است. بدین منظور نگارنده، بازی درمانی را در ۶ فصل همراه با تکنیک‌های متعدد و کارآمد با این عناوین شرح داده است: منطق ترکیب بازی درمانی؛ تاریخچه و بنیان مفاهیم بازی درمانی؛ درمان‌های موثر؛ روش‌های سودمند بازی درمانی؛ ترکیب و بکارگیری تکنیک‌های بازی محور با CBT و مراقبت درمانگر از خود.

بازی بخش بزرگی از زندگی و راه ارتباطی با کودک است و آموزش و تغییر رفتار او از طریق بازی مقدور است. ازآنجا که کودکان خردسال فاقد مهارت استدلال انتزاعی و توانایی کلامی در بیان اندیشه و احساسات هستند، از طریق بازی خود را بیان می‌کنند. بازی وسیله‌ای غیر تهدیدآمیز، برای پر کردن شکاف بین تجربیات و شناخت‌های خود به کودکان می‌دهد و از این طریق فرصتی برای یادگیری فراهم می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط