چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به روسیه می‌رود

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای شرکت در اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی روسیه به این کشور سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به همت دولت فدراسیون روسیه و وزارت فرهنگ این کشور، اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ با حضور رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه طی روزهای(۲۵ و ۲۶ آبان‌ماه) در شهر سنت‌پترزبورگ برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت می‌کند. غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز، ایشان را در این سفر همراهی می‌کند.

طی این رویداد فرهنگی، فضایی مناسب برای دیدار، گفت‌وگوهای مستقیم و تبادل تجربه بین دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و سیاست‌های فرهنگی، نمایندگان ارگان‌های دولتی، سیاستمداران و تجار از کشورهای مختلف فراهم می‌شود.

این نشست که با حضور وزرای فرهنگ، معاونان وزیر و رؤسای سازمان‌های فرهنگی بیش از ۴۰ کشور جهان برگزار خواهد شد، حول چهار محور اصلی، نشست کانونی با عنوان «مجمع فرهنگ‌های متحد»، نشست‌های فرهنگی و عمومی همچنین برنامه تجاری و جشنواره خواهد بود.

وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه درباره این رویداد خاطرنشان کرده است که «فرهنگ همیشه اساس گفت‌وگو و رشته ارتباطی بین کشورها، مردمان و جهان‌بینی‌های بسیار متفاوت بوده، هست و خواهد بود. فرهنگ مبتنی بر ارزش‌های انسانی و سنت‌های اصیل مردمان سراسر جهان است؛ قدرت وحدت‌بخش فرهنگ نه‌تنها می‌تواند بر تفاوت‌ها غلبه کند، بلکه یک چشم‌انداز مشترک از آینده براساس آرمان‌های جهانی ایجاد می‌کند.»

بنابر اعلام این خبر، در سال‌های گذشته، اجلاس فرهنگی سنت‌پترزبورگ از ۱۴۸ هزار و ۸۲۶ شرکت‌کننده میزبانی کرده است. هدف اصلی نشست، جستجوی راه‌هایی برای غلبه بر اختلاف نظرها و اصلاح آن در حوزه فرهنگ و کشف ظرفیت‌های سازنده، تحکیم روابط و غنای فرهنگی متقابل است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها