سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳
توجه به زیرساخت‌های فرهنگی شهرهای جدید، سیاست دولت است/ تلاش برای ارتقای بودجه فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مذاکره با شرکت عمران شهرهای جدید برای انعقاد تفاهم‌نامه با هدف اجرای سیاست دولت در ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در شهرهای جدید خبر داد.

محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، توجه به زیرساخت‌های فرهنگی در شهرهای جدید را مهم قلمداد کرد و برنامه دولت برای ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در شهرهای جدید را تشریح کرد.

وی افزود: رویکرد دولت بر این است که از همان ابتدای ساخت شهرهای جدید، برای طراحی و ساخت زیرساخت‌های فرهنگی جانمایی و برنامه‌ریزی شود. بر اساس این رویکرد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی آمادگی کامل دارد.

وزیر ارشاد هچنین گفت: هم‌زمان با آیین افتتاح «شهر هنر»، مذاکرات با شرکت عمران شهرهای جدید برای ساخت و تجهیز زیرساخت‌های فرهنگی (مانند کتابخانه، مسجد، مجتمع فرهنگی و هنری و..) آغاز شد و تفاهم‌نامه فی‌مابین صندوق اعتباری هنر و معاونت توسعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شرکت عمران شهرهای جدید در دستور کار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: ساخت شهرهای هنر برای فعالان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه باید پیگیری شود. زمین‌های آزاد متعلق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برای این کار اختصاص پیدا خواهد کرد، همچنین اعلام کردیم تسهیلات جانبی ارزان‌قیمت علاوه‌بر تسهیلات عمومی دولت برای اهالی رسانه پرداخت شود.

اسماعیلی درباره تغییرات احتمالی بخش فرهنگ در بودجه ۱۴۰۳ نیز گفت: سال ۱۴۰۲ تحول تاریخی در بخش فرهنگی بودجه را شاهد بودیم؛ تلاش می‌کنیم تداوم این تغییرات مثبت در بودجه را همچنان داشته باشیم. علاوه‌براین در بند هفتم توسعه نیز احکام درخور توجهی جهت حوزه فرهنگ پیش‌بینی و تصویب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط