سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۲
دامان ادبیات پر احساس‌ترین دامان برای بزرگسالان است

هرمزگان - مسئول انجمن «شعر درخت هرمزگان» گفت: پُر احساس ترین دامان برای بزرگسالان، دامان ادبیات است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس. عبدالحمید انصاری نسب در انجمن ادبی «شعر درخت هرمزگان» بر حضور مستمر اعضا در انجمن و استفاده از کارگاه‌های آموزشی تاکید کرد و گفت: جریان شعر را جدی بگیرید و از موضوعات روز غفلت نکنید.

خالق کتاب «نامم درخت انصاری» ادامه داد: علی رغم همه مشکلات برای رسیدن به آرامش نسبی و دست یافتن به اهداف والایتان به دامان ادبیات پناه ببرید زیرا امن‌ترین و پر احساس ترین دامان برای بزرگسالان، دامان ادبیات است.

یدالله شهرجو، شاعر و ناشر هرمزگانی نیز در این نشست ضمن ابراز خوشحالی از شکل‌گیری این انجمن و تحلیل مختصر جریان شعر امروز ایران، برخی از آسیب‌های حوزه ادبیات را برشمرد.

صاحب کتاب «عاشقانه‌های یک نهنگ»، شتاب برخی از شاعران جوان برای دیده شدن را مانع پیشرفت شاعر دانست و بیان کرد: شاعر باید از همه پدیده‌ها برای ارائه یک اثر خوب بهره بگیرد.

سپس شاعران آئینی هرمزگان، آثار خود را که بیشتر راجع به مظلومیت مردم غزه، همچنین شعر مقاومت و شعر دفاع مقدس بود ارائه دادند.

در این نشست ادبی؛ نیایش عظمایی، معصومه پودات، مطهره دهقانی، غلام امینی دومشهری، معصومه زارع، زینب الله پرست، زهرا اسپید، ملکه شهسواری، پریناز محمدی، ابراهیم آرمات، اسماعیل دلشادی، محمد نصیر زاده، هانا زارعی، آمنه صفت زاده، راضیه حیدری و اصغر ملایی شعر خوانی کردند.

در پایان نیز مریم بهرنگ فر، مسئول واحد هنر و ادبیات پیشرفت حوزه هنری استان هرمزگان ضمن تقدیر از جامعه ادبی، بر حضور تاثیرگذار اعضا در برنامه های انجمن تاکید کرد.

همچنین آیه باستین، مسئول واحد ادبیات اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان از شاعران به علت سرودن شعر با موضوع مقاومت غزه قدردانی کرد.‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها