سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
زندگی هنری غلامحسین نامی کتاب شد

«زندگی هنری غلامحسین نامی» کتاب خاطرات و فعالیت‌های غلامحسین نامی است که به قلم آرمان خلعتبری از سوی انتشارات نظر منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «راه سپید، زندگی هنری غلامحسین نامی» نوشته آرمان خلعتبری از سوی نشر نظر منتشر شد.

غلامحسین نامی از جمله هنرمندان منتسب به عصر طلایی هنر نوگرای ایران به‌شمار می‌رود. زندگی و کار او به‌گونه‌ای جذاب، موازی با بسیاری از رویدادهای هنری زمانه خود و وقایع مهم تاریخ معاصر ایران پیش رفته است. کتاب «راه سپید، زندگی هنری غلامحسین نامی» برای شرح دستاوردهای این هنرمند به بررسی و مقایسه دوره‌های کاری غلامحسین نامی با جریان‌های غربی و تولیدات هم‌نسلان و هنرمندان ایرانی پرداخته‌است. با توجه به اینکه نویسنده خود پژوهشگر حوزه هنرهای تجسمی ایران نیز است به خوبی به این معرفی پرداخته است.

کتاب در ابتدا مختصری از دوران کودکی و نوجوانی و سپس دوران دانشجویی غلامحسین نامی گفته است. عکس‌های بسیاری از دوران دانشجویی او در این صفحات آورده شده است. در ادامه کتاب به سری «کودکانه‌ها» می‌رسیم. در این کتاب گفته می‌شود که غلامحسین نامی درس می‌داده و که شرح تدریس او در هنرستان هنرهای زیبا تا آموزش در دانشگاه را نیز در این کتاب می‌بینیم.

مجموعه «سپید و سه بعدی» و «نگاهی اجمالی به وضعیت صحنه تجسمی در دهه چهل خورشیدی» از ادامه مباحث این کتاب است. مجموعه «کالیگرافی آبستراکت» از دیگر مجموعه‌های غلامحسین نامی است که با توضیحات و عکس در این کتاب آورده شده. در نهایت در این کتاب به فعالیت‌های بعد انقلاب نامی پرداخته می‌شود که مجموعه خاک آخرین مجموعه‌ای از این دوره است که در کتاب بررسی شده.

کتاب زندگی هنری غلامحسین نامی در ۱۶۵ صفحه، شمارگان ۱۲۰۰ نسخه و قیمت ۳۲۰ هزار تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها