دوشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
نمایش «کلوچه‌های خدا» در مازندران اجرا می‌شود

در ادامه اجرای طرح تناوبی تئاتر در کانون پرورش فکری نمایش «کلوچه‌های خدا» در مازندران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ نمایش «کلوچه‌های خدا» از تولیدات مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که در راستای طرح تناوبی تئاتر در استان مازندران اجرا می‌شود.

در خلاصه این نمایش آمده است: خرس کوچولو پس از بیدارشدن از خواب زمستانی با دیدن زیبایی‌های طبیعت شگفت‌زده می‌شود و می‌خواهد از خداوند بابت این همه زیبایی تشکر کند. خرس کوچولو نمی‌داند چگونه از خداوند تشکر کند. کلاغ به او می‌گوید بهتر است برای خداوند کلوچه درست کنی تا خدا بخورد. خرس کوچولو کلوچه می‌پزد؛ ولی در راه اتفاق‌های عجیبی می‌افتد.

نمایش «کلوچه‌های خدا» سال ۹۵ در طرح کتاب، تئاتر، مدرسه و بر اساس کتاب‌های کانون پرورش فکری تولید شد و در مرکز تولید تئاتر کانون اجراهای موفقی داشته است.
بر همین اساس این نمایش تاکنون در استان‌های مختلف اجرا شده است و در حال حاضر در راستای طرح تناوبی تئاتر مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری در استان مازندران در حال اجراست.

همچنین این نمایش برنده ۶ جایزه از بیست و سومین جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان شامل جایزه ویژه هیئت داوران، بهترین نویسندگی، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد و بهترین موسیقی شده است.

طرح تناوبی تئاتر در راستای درخواست مراکز هنری و مراکز استان‌ها و با نظارت مستقیم مرکز تولید تئاتر کانون از میان تولیدات این مرکز اعزام و اجرا می‌شود. نمایش‌های شرکت‌کننده در این طرح به‌صورت اجرای صحنه‌ای در سالن‌های شهر تهران و سالن‌های مراکز استان‌ها یا بر روی تریلر تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق مختلف استان‌ها اجرا می‌شود.

نمایش «کلوچه‌های خدا» به نویسندگی و کارگردانی آرش شریف‌زاده از تاریخ ۲۲ مهرماه لغایت ۲ آبان ماه در شهر نوشهر و سایر شهرهای استان مازندران اجرا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها