چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۴
آیین تشییع پیکر داریوش مهرجویی و همسرش انجام شد

آیین تشییع پیکر داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر با حضور جمع زیادی از هنرمندان و شخصیت‌های هنری و سینمایی کشور صبح امروز چهارشنبه -۲۶ مهرماه- مقابل تالار وحدت با اجرای بهرام رادان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ مراسم بدرقه پیکر داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر ساعت۱۰ صبح با اجرای بهرام رادان برپا شد که از مردم خواست به احترام پیکر این دو هنرمند به پا خیزند.

سینماگرانی چون مسعود کیمیایی، بهمن فرمان‌آرا، احمدرضا درویش، محمد مهدی عسگرپور، داریوش فرهنگ، رضا درمیشیان، مسعود کرامتی، بهرام رادان، محمد علی نجفی، علی مصفا، جعفر پناهی، محمد رسول اف، همایون ارشادی، حسن پورشیرازی، غزل شاکری، دانش اقباشاوی، محسن امیریوسفی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی معاون اداره نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، حبیب دهقان‌نسب، مانی حقیقی، مازیار میری، هانیه توسلی، محمدرضا دلپاک، ابوالحسن داودی، مرتضی شایسته، همایون اسعدیان، مسعود اطیابی و… از جمله هنرمندان و مسئولان حاضر در این مراسم بودند.
 

آیین تشییع پیکر داریوش مهرجویی و همسرش انجام شد


مرضیه برومند نیز اظهار کرد: نمی دانم چه بگویم. قرار بود متنی نوشته شود. هیچ کلماتی نمی‌توانست این درد بزرگ و این فقدان فجیع را توصیف کند و من مجبور شدم امروز بیایم و حرف بزنم. خانه سینما خودش عزادار است و باید به دیگران هم تسلیت بگوید. اگر نگوییم شاخص‌ترین که تاثیرگذارترین کارگردان سینمای ایران بود.
وی افزود: مهرجویی با «دایره مینا» که افتخار بازی در این کار را داشتم باعث شد تا سازمان انتقال خون دایر شود و با فیلم «گاو» باب محتوا محورترین آثار سینمایی گشوده شود. به کسانی که بذر مهرجویی و علی حاتمی و … در وجودشان نهاده شده اجازه بدهید حرف بزنند.
برومند خطاب به مونا دختر مهرجویی نیز گفت: مونا جان خانه سینما خانه توست و آغوش این انجمن به روی تو باز است.


مسعود کیمیایی هم که نتواست به روی سن برود گفت: نمی‌توانم سخن بگویم، غیرممکن است از رفتن داریوش مهرجویی بگویم.

همچنین فرهاد آییش بازیگر گفت: استاد علی نصیریان در سفر هستند و پیامی را فرستادند. نصیریان در این پیام صوتی گفت: در بیماری با فکر و خیالت به سر می‌برم. من فرو ریختم و بی‌خواب شدم. چه کنم؟ از اولین کار خلاقه‌ات در کنارت بودم تا آخرین کار اما الان نیستم. ای مهر فرزانه! این چه روزگاری است؟!

بهمن فرمان آرا کارگردان هم اظهار داشت: داریوش جان قرار نبود این ملاقات اینجا انجام شود. ما کجا زندگی می‌کنیم؟ یکی از بزرگترین هنرمندان این مملکت باید سلاخی شود؟ همان‌طور که مسعود کیمیایی گفت: هیچ چیز نمی‌توانم بگویم. چطور دوربین کار نکرد؟ دل ما شکسته است و هر هفته قرار است اینطور جمع شویم برای یک نفر دیگر که می‌رود؟» با این حال تشکر می‌کنم از اینکه آمدید.
 

آیین تشییع پیکر داریوش مهرجویی و همسرش انجام شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها