شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
اضافه شدن 7 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های کانون پرورشی استان قزوین

قزوین- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین گفت: تعداد 7هزار جلد کتاب جدید به کتابخانه‌های مراکز کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قزوین، سید علی موسوی  پیش از ظهر شنبه در نشست خبری بیان کرد: دوران کودکی مهم‌ترین و حیاتی‌ترین دوره تربیت و پرورش یک انسان است و شکل‌گیری شخصیت انسان از همین دوره آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: کشور ما درگیر یک جنگ ترکیبی است و متاسفانه کوکان ما نیز از این جنگ در امان نیستند زیرا قدرت‌های غربی، با تولید بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن‌های جهت‌دار، دقیقا به دنبال تغییر در فرهنگ و ارزش‌های بومی ما هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین افزود: مجموع این عوامل باعث شده است که ما در یک شرایط کاملا متفاوت نسبت به کشورهای دیگر قرار بگیریم؛ البته ما در مجموعه کانون پرورشی بیکار ننشسته‌ایم و خوشبختانه با تدوین برنامه‌های متنوع، آثار مناسبی را برای کودکان و نوجوان کشورمان تولید می‌کنیم.
موسوی با اشاره به اهمیت مراکز کانون در استان قزوین گفت: به طور ثابت 16 مرکز کانون پرورشی در استان داریم که در حال خدمات‌دهی هستند و امسال دو واحد سیار و یک واحد پست نیز به این مجموعه اضافه شده ولی تعداد مراکز ما نسبت به آمار جمعیت دانش‌آموزان بسیار کم و تقریبا یک به صد است.

وی تشریح کرد: کل نیروهای کانون پرورشی استان قزوین کمتر از 90 نفر است و ما با این تعداد نیروی کم، توانایی خدمات دهی به کل دانش‌آموزان استان را نداریم.

موسوی در بخش دیگر صحبت‌هایش محوریت فعالیت‌های کانون پرورشی را کتابخانه دانست و بیان کرد: تعداد 8 هزار و 200 نفر عضو کانون پرورشی استان قزوین هستند و از خدمات کتابخانه‌های کانون استفاده می‌کنند.

191 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های کانون پرورش فکری قزوین نگهداری می‌شود

وی افزود: تعداد 191 هزار جلد کتاب، در کتابخانه‌های کانون پرورش فکری قزوین نگهداری می‌شود که تمامی این کتاب‌ها تولیدات کانون پرورش فکری است.

مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوان استان اعلام کرد: امسال تعداد 7 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های کانون پرورشی استان اضافه شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

وی در خاتمه صحبت‌هایش به مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده توسط کانون پرورشی قزوین در یک سال گذشته اشاره و بیان کرد: سال گدشته ۲۵۵ کارگاه متنوع برگزار کردیم.

موسوی برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان که سال گذشته در قزوین برگزار شد را دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و از این رویداد به عنوان یک رویدا منحصر به فرد یاد کرد.

وی مجموعه کانون پرورشی قزوین را دارای استعداد ویژه‌ای در حوزه قصه‌گویی دانست و بیان کرد: جشنواره قصه‌گویی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های کانون است و خوشبختانه استان قزوین سال گذشته رتبه نخست قصه‌گویی را به دست آورد.

موسوی یادآور شد: استان قزوین در ادامه موفقیت‌هایش در جشنواره قصه‌گویی موفق شد رتبه دوم دوم مرحله کشوری جشنواره قصه‌گویی را که میزبانی استان یزد برگزار شد به خودش اختصاص دهد.

مدیرکل کانون ژرورش فکری و کودکان و نوجوان استان قزوین خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته تعداد 50 نفر از اعضا و مربیان کانون پرورشی قزوین در جشنواره های بین المللی و کشوری حائز رتبه‌های مختلف شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها