پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
«دومین قرآن بزرگ هنری پارچه‌ای» در مشهد رونمایی شد

خراسان‌رضوی- آئین رونمایی از «دومین قرآن بزرگ هنری پارچه‌ای» با حضور خالق اثر در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد، آئین رونمایی از «دومین قرآن بزرگ هنری پارچه ای» با حضور شاهین برجسته ثانی، خالق اثر در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد برگزار شد.

شاهین برجسته ثانی، کاتب «دومین قرآن بزرگ هنری پارچه ‌ای» در کشور با اشاره به نخستین نسخه این اثر، گفت: نخستین قرآن کریم پارچه‌ای به همت استاد علی اکبر اسماعیلی قوچانی به عنوان بزرگترین و زیباترین قرآن هنری جهان اسلام خلق شد.

وی در خصوص اثر هنری خود، افزود: افتخار این را دارم که پس از کار بزرگ و بی‌بدیل استاد اسماعیلی قوچانی به عنوان خالق دومین قرآن کامل بزرگ هنری پارچه‌ای خود را معرفی کنم. تا به امروز موفق به اتام سه جزء قرآن کریم شده ام.

برجسته ثانی تصریح کرد: صفحه اول این نسخه از قرآن، شامل سوره حمد و با استفاده از هفت قلم و اصل نوشتاری قرآن به خط ثلث و نسخ است و تا به امروز موفق به اتمام سه جزء از قرآن کریم شده‌ام.

وی ضمن قدردانی از راهنمایی‌های استاد اسماعیلی قوچانی در خلق این اثر، اظهار کرد: این قرآن در ابعاد 90 در 130 کتابت شده و از پارچه بسیار خاصی برای آن استفاده شده است. ساخت و آماده سازی هر ورق این اثر بیش از نصف روز به طول می‌انجامد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها