پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۰
سلوک رفتاری ایشان تشنگان معرفت را سیراب می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همایش ملی آیت‌الله کوهستانی پیامی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر است:
 
 «تاریخ فقه و عرفان ایران زمین همواره فقها و عارفان بی‌شماری را به خود دیده که هر یک سهم ارزنده‌ای در غنای فرهنگ و اخلاق این سرزمین داشته‌اند؛ در این میان نقش ممتاز فرهیختگان دیار علویان تجلی ویژه‌ای پیدا کرده و و اثرگذاری آنها بر کسی پوشیده نیست.
 
گوهر تابنده‌ای چون حضرت آیت الله شیخ محمد کوهستانی (ره) ملقب به  «آقاجان» از جمله این شایستگان است که علی رغم گذشت چند دهه از رحلتشان رشحات فکری و سلوک رفتاری ایشان تشنگان معرفت را سیراب می‌کند.
 
بدیهی است نکوداشت و تبیین شخصیت معنوی آن بزرگوار ضرورتی اجتناب ناپذیر و وظیفه‌ای سترگ است. آیت الله کوهستانی با ساده زیستی، مسئولیت هدایت عامه خود را با مردمداری پیوند داد تا آرام آرام در دل و جان مردم کوهستان در شهر بهشهر و بعد در سایر شهرهای مازندران و ایران محترم عزیز گردید.
 
همایش ملی آیت الله کوهستانی، فرصتی است تا ضمن معرفی ویژگی‌ها و احوالات این فقیه عارف به تجلیل از مقام رفیع ایشان پرداخته و به یمن این رخداد علمی آحاد معرفت جوی جامعه به ویژه نسل جوان با مبانی و بنیان‌های فکری این عالمان عارف و هادیان سخت‌کوش بیشتر آشنا شوند.
 
اینجانب با ابراز خرسندی از مساعی همکاران محترم در استان مازندران، دیار علویان و بانیان برگزار کنندگان و شرکت کنندگان این همایش برای تکریم مقام آیت الله کوهستانی به واسطه دلبستگی به مقام عالمان عامل و تعلق خاطر به این خطه عالم پرور صمیمانه تشکر و سپاسگزاری نموده و از خداوند متعال مزید توفیق همگان را خواستارم.» 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها