یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷
ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در کنگره شهدای استان همدان

همدان - دبیر علمی همایش علمی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان از ثبت ۲۵۳ مقاله علمی در کنگره ۸ هزار شهید استان همدان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، اعظم خطیبی ظهر یکشنبه در نخستین همایش علمی کنگره ۸ هزار شهید استان همدان ضمن گرامیداشت هفته وحدت با بیان اینکه این همایش نخستین همایش علمی در حوزه ترویج ایثار و شهادت است اظهار کرد: امیدواریم خداوند متعال همه اقدامات انجام شده برای برگزاری این همایش علمی را از خادمان شهدا بپذیرد. 

وی ادامه داد: مقالات همایش علمی دومین کنگره ۸ هزار شهید استان همدان در پنج محور دفاع مقدس و اثرگذاری بر مدیریت و اهداف مدیریتی، نقش‌آفرینی اقشار مختلف در فرهنگ‌ ایثار و شهادت، جایگاه شهدا در دور دوم انقلاب و اثرگذاری شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ، هنر و ادبیات بود که نویسندگان بر اساس توانمندی‌های خود در این محورها قلم‌ زدند.

دبیر علمی همایش علمی کنگره شهدای استان همدان به ارسال ۲۵۳ مقاله علمی در این کنگره اشاره کرد و افرود: ۲۱۳ اثر قابلیت بررسی وجود داشت که ۸۶ مورد ضمن ارزشمندی دارای معیارهای ساختار علمی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۱ داور در حوزه‌های مختلف با رتبه‌های علمی استادیاری و دانشیاری مقالات را بر اساس معیارهای مورد نظر بررسی کردند.

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان 

رئیس دانشگاه پیام نور همدان نیز بیان کرد: حرکت در مسیر شهدا باید همواره در باطن زندگی فردی و اجتماعی ما جاری و ساری باشد.
 
علی‌حسین محمدظاهری تلاش و پژوهش در مسیری که شهدا جان خود را برای آن گذاشتند را بسیار ارزشمند دانست و گفت: به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان باید بیش از پیش اهمیت داده شود.
 
وی اقدامات برگزارکنندگان این همایش را قطره‌ای کوچک در برابر دریای بیکران رشادت‌های رزمندگان اسلام دانست و افزود: امیدوارم خداوند متعال ما را رهروان واقعی راه شهدا قرار دهد.

رونمایی از رمان «بهشت کبوتر می‌خواهد» 

 در این مراسم کتاب رمان خواندنی دفاع مقدس ویژه نوجوانان با موضوع زندگی شهیدان اسماعیل اکبری، جلیل شرفی و شهدای دبیرستان علویان رونمایی می‌شود.
 
رمان «بهشت کبوتر می‌خواهد» با لهجه شیرین همدانی به قلم مونا اسکندری نگاشته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها