شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹
دریافت بیش از ۲۰۰ عنوان كتاب در حوزه بین‌الملل و ترجمه

با توجه به تمهیدات اندیشه شده در سومین دوره انتخاب آثار برتر مدافعان حرم و جبهه مقاومت؛ جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی مبنی بر جمع‌آوری حداكثری آثار، تاکنون بیش از ۲۰۰ عنوان كتاب در حوزه بین‌الملل و ترجمه به دبیرخانه جایزه ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حسن علایی فعال دبیر اجرایی سومین دوره انتخاب آثار برتر مدافعان حرم و جبهه مقاومت؛ جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی با اشاره به تاریخ برگزاری اختتامیه مراسم اظهار کرد: تاریخ برگزاری مراسم اختتامیه و اعلان نتایج، ۲۵مهر۱۴۰۲خواهد بود.

وی از استقبال نویسندگان و ناشران در حوزه بین‌الملل خبر داد و گفت: با توجه به تصمیم شورای سیاست‌گذاری سومین دوره جایزه شهید همدانی، حوزه بین‌الملل این دوره بسیار جدی‌تر و پررنگ‌تر از دوره‌های قبل پیگیری شد و همكاران ما در حوزه بین‌الملل توانستند نزدیك به ۲۰۰ عنوان كتاب كه در سایر كشورها با موضوع مدافعان حرم و جبهه مقاومت تألیف و انتشار پیداکرده است، دریافت نمایند.

دبیر اجرایی جایزه شهید همدانی افزود: کتاب‌های حوزه بین‌الملل عمدتاً به زبان‌های عربی، آذری، اردو، روسی، تركی استانبولی، كُردی و انگلیسی است كه توسط داوران گروه بین‌الملل و ترجمه در حال داوری و ارزیابی است.

وی افزود: با توجه به حجم چشمگیر كارهای انجام‌شده در حوزه بین‌الملل، امیدواریم این اقدام مبنای خوبی برای بین‌المللی شدن جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی در دوره‌های بعد شود.

علایی تأکید کرد: در این دوره نیز از نویسندگان و ناشرین فعال داخلی و خارجی تقدیر به عمل خواهد آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها