پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵
دیدار اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی بهار با خانواده نخستین شهید روستای حسام‌آباد

همدان - اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار به مناسبت هفته دفاع مقدس با خانواده نخستین شهید روستای حسام آباد دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در بهار، ظهر پنج‌شنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس و بزرگداشت ۸ هزار شهید استان همدان اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با خانواده شهید محرمعلی نبی زاده، نخستین شهید روستای حسام‌آباد بهار دیدار کردند.

فرماندار شهرستان بهار در این دیدار با اشاره به اهمیت خون شهداء گفت: یکی از جلوه‌های انقلاب اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت است که از ابتدای شروع نهضت امام خمینی(ره) تاکنون با یاری و مدد جستن از این فرهنگ، توانسته‌ایم مکتب ناب اسلامی را حفظ کنیم.

مجتبی فیض‌اللهی بیان کرد: همه ما مدیون ایثارگری‌های شهدا هستیم که برای دفاع از انقلاب و کشور از جان عزیز خود گذشتند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار نیز اظهار کرد: هفته دفاع مقدس خاطره دلاور مردان، جوانان و نوجوانانی است که برای دفاع از خاک وطن پشت پا به تمام تعلقات دنیایی زدند و مفهوم ایثار، فداکاری و عشق به سرزمین را با نثار جان خود جاودانه کردند.

معصومه فزونی بیان کرد: امروز وظیفه همه ما برای نوجوانان و جوانان تبیین این روزهای تاریخی و معرفی الگوهای ایثار و شهادت است.

شهید محرمعلی نبی‌زاده فرزند علی اکبر متولد ۷ مهرماه سال ۱۳۴۲ در روستای حسام آباد شهرستان بهار بود.

وی بعد از اتمام دوره ابتدایی تحصیلات خود به جبهه حق علیه باطل شتافت و در ۲۷ مهرماه سال۱۳۶۱ با اصابت ترکش نیروهای عراقی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

بعد از شهادت شهید محرمعلی نبی زاده، پیکر پاک او در گلزار شهدای روستای حسام‌آباد شهرستان بهار آرام گرفت.
 
در پایان این دیدار از مادر‌ گرانقدرشهید محرمعلی نبی‌زاده با اهدای لوح و هدیه از طرف رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار تقدیر بعمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها