یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
جمع خوانی کتاب همراه با روایتگری دفاع مقدس در کردستان اجرا می‌شود

کردستان - سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان از برپایی نمایشگاه و بازنمایی کتاب با موضوع دفاع مقدس خبر داد و گفت: مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی کتاب، روایتگری دفاع مقدس و نمایشنامه‌خوانی از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب (ایبنا) در سنندج، معصومه حسنی خونسار شامگاه شنبه در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های متنوع به مناسبت هفته دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی کردستان اظهار کرد: تقدیر از خانواده‌های شهدا در کتابخانه‌های عمومی، غبارروبی مزار شهدا، نقد و بررسی کتاب با موضوع دفاع مقدس و جلسات شعر خوانی از جمله برنامه‌های است که همزمان با هفته دفاع مقدس در استان اجرا می‌شود.

وی برپایی نمایشگاه و بازنمایی کتاب با موضوع دفاع مقدس، مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی کتاب، روایتگری دفاع مقدس و نمایشنامه خوانی را از برنامه‌های این نهاد فرهنگی در هفته دفاع مقدس امسال اعلام کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان از برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «خانوم ماه» (نوشته ساجده تقی زاده؛ انتشارات به نشر) نیز خبر و ادامه داد: این مسابقه کتابخوانی در سامانه الکترونیک کتابخوانی سماک برای علاقمندان قابل دسترس است.

حسنی خوانسار با بیان اینکه برخی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی با مشارکت برخی ادارات و سازمان‌ها برگزار می‌شود، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم برنامه‌های پیش‌بینی شده مورد توجه علاقمندان قرار گیرد.

وی بر لزوم انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان با محوریت کتاب تاکید کرد و افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای نشان دادن ایثار و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس به نسل جدید است.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی در ترویج و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جامعه بیان کرد: نهادینه شدن این ارزش‌ها در جامعه و به ویژه در میان نسل جوان می‌تواند سعادتمندی کشور را تضمین کند.

حسنی خونسار اضافه کرد: ترویج فرهنگ ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی برای دفاع از مهین در میان جوانان و نوجوانان می‌تواند افق روشنی را برای جامعه به ارمغان بیاورد.

وی با بیان نقش رزمندگان در جنگ تحمیلی هشت ساله، گفت: باید با تمام توان یاد رزمندگان را زنده نگه داشت و آرمان‌های آنها را به  نسل‌های دیگر نیز  منتقل کرد تا فرهنگ شهادت همچنان در خون و جان ملت ایران اسلامی زنده نگه داشته شود.

حسنی خونسار اضافه کرد: نقش کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد فرهنگی در پاسداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادت‌های رزمندگان بسیار مهم و اثرگذار است و بر این اساس برنامه‌های متنوع زیادی با محوریت کتاب توسط این نهاد فرهنگی برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها