سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
افتتاح کتابخانه عمومی در نظرآباد و طالقان/ استقبال استانداری از ایده‌های تبدیل زندان رجایی شهر به فضای فرهنگی

البرز- استانداری البرز از ایده‌های برتر در خصوص تبدیل ساختمان‌های زندان رجای شهر به فضاهای فرهنگی استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، مجتبی عبدالهی در سی‌امین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز (مشترک با جلسه شورای سیاستگذاری پایتخت کتاب) با اشاره به تعطیلی زندان رجایی شهر کرج، گفت: همه دستگاه‌های متولی امور فرهنگی طرح‌ها و ایده‌های خود را در خصوص تبدیل ساختمان‌های موجود در زندان یاد شده برای ایجاد فضاهای فرهنگی به استانداری ارائه کنند.
 
وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای نهادینه سازی فرهنگ مطالعه و کتابخوانی طوری باید برنامه ریزی شود تا افراد جامعه از سنین کودکی با کتاب انس بگیرند، گفت: در صورت تحقق این مهم ما جامعه‌ای کتابخوان خواهیم داشت.
 
استاندار البرز سرانه مطالعه برای هر ایرانی را بر اساس آمارهای اعلامی ۲۶ دقیقه اعلام کرد و گفت: افرادی که با کتاب و کتابخوانی عجین هستند، جایگاه اجتماعی و فرهنگی بهتری را در جامعه دارند و با ذهنی آگاه از آسیب‌های اجتماعی و تهاجم های فرهنگی، فاصله بیشتری می گیرند.    
 
افتتاح کتابخانه عمومی در نظرآباد و طالقان
 
در ادامه این جلسه آل عوض مشاور فرهنگی و اجتماعی استانداری نیز گزارشی از  وضیت کتابخوانی استان ارائه داد و با ابراز خرسندی از انتخاب شهر کرج به عنوان شهر دوستدار کتاب، گفت: امیدواریم با کمک و همدلی دستگاه‌های فرهنگی و عضو انجمن و مساعدت استاندار شهر کرج به عنوان پایتخت کتاب انتخاب شود.   

علی معدنی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز نیز در ادامه ضمن ارائه گزارشی از شاخص‌های کتابخوانی و فعالیت‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی از جمله برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با همکاری همه دستگاه‌های عضو انجمن و وضعیت پروژه‌های در دست ساخت، گفت: امیدداریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد افتتاح کتابخانه عمومی امام صادق (ع) در شهرستان نظرآباد و كتابخانه عمومي شهر طالقان در آینده نزديك باشيم كه اين امر مستلزم همكاري و تلاش مجددانه ادارات و ارگان‌هاي مرتبط است.
 
سی‌امین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز با حضور استاندار البرز به عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌های استان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار البرز، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها