سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
ارتقای زیرساخت‌های کتابخانه‌ای شیراز با همکاری شهرداری محقق می‌شود

فارس- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس عنوان کرد: ارتقای زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در کلانشهر شیراز با همکاری شهرداری محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، محمدحسین فیروزی به منظور بررسی زمینه‌های ارتقای کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز با محمدعلی چوبینی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز دیدار و گفت‌وگو کرد.

فیروزی در این نشست به ارائه گزارشی از تعداد و وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی اجرا شده در کتابخانه‌ها پرداخت و گفت: کتابخانه‌های عمومی در رویکرد جدید در حال تبدیل شدن به پاتوق های اجتماعی هستند و براساس نیاز کاربران، خدمات جدید در کتابخانه ها تعریف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر ۲۹ کتابخانه عمومی در شهر شیراز فعال است، گفت: بیشتر کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز، با فضای کوچک و به صورت محله‌ای در حال فعالیت است و لازم است که کتابخانه‌های استاندارد با فضای کافی برای شیراز پیش‌بینی شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای و ایجاد فضای تبلیغات کتاب‌محور در کلان‌شهر شیراز٬ گفت: توسعه و به‌سازی کتابخانه‌های عمومی، ایجاد کتابخانه جدید در مناطقی که کتابخانه ندارد و سامان‌دهی کتابخانه‌هایی که در بوستان‌ها واقع شده است، از جمله  نیازهای زیرساختی کتابخانه‌ای در شهر شیراز است.

فیروزی در ادامه با تأکید بر اینکه شهر شیراز باید حال و هوای کتابخوانی داشته باشد، گفت: از فضای تبلیغاتی شهر باید برای کتاب و کتابخوانی و رویدادهای کتاب محور همچون جشنواره نذر کتاب و مسابقات استفاده شود که این مهم با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مسیر می‌شود. بسیاری از مردم هنوز با ماهیت و خدمات کتابخانه‌های عمومی آشنا نیستند و این ضرورت انجام تبلیغات بیشتر در این حوزه را نمایان می‌کند.

محمدعلی چوبینی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این دیدار در راستای توسعه کتابخانه‌ها اعلام همکاری کرد و گفت: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از تمامی امکانات خود برای توسعه کتابخانه و ترویج کتابخوانی استفاده خواهد کرد.

معاون شهردار شیراز همچنین از برنامه‌ریزی برای ایجاد کتابخانه در فرهنگسراها و انجام تبلیغات گسترده شهری برای توجه عموم به اهمیت کتاب و کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها