سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷
همکاری‌ وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی در صنایع خلاق فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با مسئولان جهاد دانشگاهی بر همکاری‌های دو جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی در عرصه صنایع خلاق فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)؛ محمدمهدی اسماعیلی ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با مسئولان جهاد دانشگاهی بر همکاری‌های دو جانبه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاد دانشگاهی در عرصه صنایع خلاق فرهنگی تاکید کرد.

وی با تاکید بر این مطلب افزود: مجموعه جهاد دانشگاهی یک مجموعه عظیم و تاریخی است که افتخار و مایه مباهات انقلاب اسلامی ایران و در واقع مولود این انقلاب است.
 
اسماعیلی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در کارهای دانشگاهی و علمی فناوری یک پیشرو و پیش‌برنده بود که با حضور نیروهای انقلابی و متعهد ارتباط بین دانشگاه و صنایع را ممکن کرده است.
 
وی گفت: اگر افتخارات و دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی را در فهرستی جمع آوری کنیم به طور حتم تاسیس و فعالیت جهاد دانشگاهی را یکی از مهمترین آنها باید قلمداد کرد.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: تاسیس جهاد دانشگاهی یکی از گره‌گشایی‌های انقلاب اسلامی در کار پیشرفت کشور بود که خلاقیت جمهوری اسلامی برای طرح این ایده پیش ‌برنده محسوب می‌شود و در این میان باید از شهید کاظمی آشتیانی نیز یاد کرد.
 
اسماعیلی گفت: در وزارت فرهنگ برنامه تحولی قوی و مبتنی بر همه اقتضائات روز و هوشمندسازی فعالیت های فرهنگ و هنر پیش گرفته شده است و در واقع راهبرد کلان وزارتخانه در کنار موضوع عدالت فرهنگی و مردمی سازی فرهنگ و هنر توجه به اقتصاد فرهنگ و صنایع خلاق فرهنگی است. اتفاقات خوبی هم در این حوزه در حال رخداد است.
 
وی در عین حال عنوان کرد: در حوزه صنایع خلاق فرهنگی نیز ستادی تشکیل شده است که پیشرفت‌های آن قابل ملاحظه بوده و برای پیشرفت بیشتر نیازمند همکاری‌های بین نهادهای کشور از جمله جهاد دانشگاهی هستیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انعقاد تفاهمنامه‌‌ای قریب‌الوقوع بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: در وزارت فرهنگ قصد تصدی‌گری نداریم و آمادگی فعالیت و همکاری در حوزه فرهنگ با جهاد دانشگاهی و دیگر نهادهای کشور را داریم که به نظر اولین نمونه آن می‌تواند راه‌‌اندازی دهکده فناوری و صنایع نرم‌افزاری باشد.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در حمایت فرهنگی از تولید مبنی بر اینکه  "تغییرات انقلابی در ساختار فرهنگی به معنای این است که نگرش‌های حوزه فرهنگی تغییر داده شود"، ادامه داد: با همکاری وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی باید نگرش‌ها و انگیزه جوانان در حوزه تولید تقویت شود.
 
اسماعیلی در پایان با ابراز امیدواری از همکاری وزارت فرهنگ و جهاد دانشگاهی گفت: امیدوارم این همکاری‌ها تداوم و استمرار یابد و انعقاد تفاهمنامه‌ای در آینده نزدیک بتواند نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها