سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
فراخوان هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران منتشر شد 

بنیاد سینمایی فارابی در دو بخش طراحی داستان و فیلم‌سازی با شش موضوع متنوع، فراخوان هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران را مننتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ بنیاد سینمایی فارابی فراخوان هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان ایران را منتشر کرد.
 
ثبت نام هفتمین دوره المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور در دو بخش «طراحی داستان» و «فیلم‌سازی» از روز سه شنبه 14 شهریور ماه سال جاری آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری روز شنبه 13 آبان ماه ادامه می‌یابد.

نوجوانان ایرانی سنین 12 تا 17 سال داخل یا خارج از کشور (متولدین 1385 تا 1390) می‌توانند در این رویداد فرهنگی هنری شرکت کنند. من و خانواده عزیزم ، من و قهرمانان وطنم، من و دوستان با وفایم، من و شهر زندگی ام، خدایی که مرا دوست دارد، دنیای هیجان انگیز نوجوانی از جمله موضوعاتی است که برای آثار ارسالی المپیاد امسال در نظر گرفته شده است. 
 
بر پایه این گزارش متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از شرایط و ثبت نام در المپیاد هفتم به نشانی اینترنتی https://portal.icff.ir مراجعه و فرم ثبت نام را تکمیل کنند. 
هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان زمستان امسال با مدیریت وحید ملتجی برگزار می‌شود.

متن کامل فراخوان هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور به شرح ذیل است: 
 
«بنیاد سینمایی فارابی، با مشارکت شهرداری اصفهان، در راستای نیل به فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی با هدف کشف و معرفی استعدادهای برتر ایران در حوزه سینما، هفتمین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان را در دو بخش «طراحی داستان» و «فیلم‌سازی»، برگزار می‌کند. 
 
بخش‌های المپیاد 
الف) طراحی داستان 
 هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر دو داستان طراحی و ارسال کند. 
ایده باید با فونت 12 و حداکثر در یک صفحه A4 تنظیم و ارسال شود. 
 ضروریست نوجوانان خارج از کشور، طرح‌های خود را به زبان فارسی ارائه کنند. 
 از نویسندگانی که طرح‌هایشان پذیرفته شود دعوت می‌گردد تا در کارگاه‌های تخصصی شرکت کرده، با راهنمایی اساتید سینمایی، طرح خود را به فیلم‌نامه (اعم از کوتاه یا بلند) تبدیل کنند. 
نوجوانان برگزیده خارج از کشور می‌توانند به صورت برخط در این کلاس‌ها شرکت کنند. 

ب) فیلمسازی 
منظور از فیلم، آن دسته از آثاری است که با دوربین‌های فیلمبرداری معمولی یا گوشی همراه در قالب مستند، داستانی، پویانمایی یا استاپ موشن ساخته شده‌اند که مدت زمان هر فیلم، حداکثر 5 دقیقه خواهد بود. 
 هر شرکت کننده، مجاز به ارسال حداکثر 2 فیلم خواهد بود. 
 فیلم‌های ساخته شده با گوشی همراه، باید به صورت افقی تصویربرداری شده باشد. 

آثار ارسالی اعم از طرح داستانی یا فیلم می‌توانند مبتنی بر یکی از موضوعات زیر باشد: 
- من و خانواده عزیزم 
- من و قهرمانان وطنم 
- من و دوستان با وفایم 
- من و شهر زندگی ام 
- خدایی که مرا دوست دارد 
- دنیای هیجان انگیز نوجوانی 

شایان ذکر است: برگزیدگان هر دو بخش طراحی داستان و فیلم‌سازی، به عضویت باشگاه المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران درآمده و از مزایای باشگاه برخوردار می شوند. 

نحوه ثبت نام و ارسال آثار‎:‎ 
- ثبت نام و ارسال آثار از 14 شهریور ماه آغاز و تا 13 آبان ماه ادامه دارد. 
- ضروریست داوطلبان برای ثبت نام به نشانی https://yfo.icff.ir مراجعه کرده، در بخش ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم اقدام کنند. 
- همچنین لینک ثبت ‌نام در سامانه بنیاد سینمایی فارابی «www.fcf.ir» و سامانه جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان «www.icff.ir» قابل مشاهده است. 
- تاکید می‌شود، نام فایل اثر خود را ابتدا به صورت انگلیسی ذخیره، سپس در سامانه بارگذاری نمایید. مثال: (محمد رضا کمالی = mohammad reza kamali)
 
 
دفتر جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان به نشانی
اصفهان- خیابان آمادگاه، حدفاصل چهارراه آمادگاه و چهارباغ عباسی، روبروی هتل عباسی، مجتمع تجاری عباسی، طبقه همکف، ستاد برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران. کد پستی 8144917852 
شماره تماس: 32208472- 031 و 32225535- 031 و 32232270- 031 
سایت ثبت نام المپیاد: https://portal.icff.ir 
پست الکترونیک: ‏ yfo@icff.ir 
سایت خبری المپیاد: https://yfo.icff.ir
صفحه اینستاگرام المپیاد: olymp.film.fe

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها