شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوان اختصاص یافته‌است/ حمایت از طرح‌های ارتقای کتابخوانی

بوشهر_ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوان کشور خبر داد و تاکید کرد: از طرح‌های شاخصی که موجب ارتقای فرهنگ و فعالیت‌های کتابخوانی می‌شود، حمایت می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر، محمدمهدی اسماعیلی در جریان سفر یک روزه خود به بوشهر در نشست با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان بوشهر که عصر شنبه در سالن کوثر استانداری بوشهر برگزار شد، گفت: ما منکر نارسایی‌های موجود در عرصه فرهنگ و هنر به‌ویژه در حوزه مساجد، مد و لباس، هنرهای تجسمی و... نیستیم. از این‌رو، در حوزه مدیریت فرهنگی و مجموعه وزارتخانه با نقشی نظارتی و تحلیل‌گرانه قدم برمی‌داریم. 

وی افزود: کاملا به ظرفیت گسترده استان بوشهر در حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه نظیر موسیقی سنتی‌محلی، علوم قرآنی، سینما و... آگاهی دارم، این استان استعدادهای درخشانی در حوزه سینما و موسیقی و دیگر هنرها دارد که از نگاه ما دور نمانده است. این استان سال گذشته پذیرای جشنواره منطقه‌ای تئاتر بود که بسیار باشکوه این رویداد را برگزار کرد.

اسماعیلی از اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان به ۵۸ دفتر انجمن سینمای جوان کشور خبر داد و افزود: به هر دفتر با توجه به گستردگی فعالیت‌شان در حوزه فیلمسازی بین ۴ تا ۱۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برای ساخت هنرستان هنرهای زیبا پسرانه در صورت تامین زمین در بوشهر خبر داد و گفت: با همکاری استانداری در طرح مولدسازی، زمینی برای ساخت این هنرستان تامین شود ما خیلی زود عملیات ساخت این هنرستان را آغاز خواهیم کرد.

اسماعیلی سپس قول پیگیری رفع مشکلات هنرمندان بوشهری برای عضویت در صندوق اعتباری هنر را داد و یادآور شد: نامگذاری این صندوق بر اساس افراد تحت پوشش آن اتفاق افتاده است  که در سال گذشته هم زمینه عضویت فعالان قرآنی را در این صندوق نیز فراهم کردیم.

صنایع و ادارات از ظرفیت هنرمندان بومی استفاده کنند

وی با تاکید بر اینکه صنایع و ادارات استان بوشهر در برنامه‌های خود بایستی از ظرفیت هنر و هنرمندان بومی  استفاده کنند، افزود: این موضوع باید در هیئت دولت پیگیری و مصوب شود.

اسماعیلی گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر در طرح آموزش رایگان هنر، تحت پوشش قرار گرفته و در رشته‌های مختلف هنری آموزش دیدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: از طرح‌های مفیدی که موجب ارتقای فرهنگ و بهبود وضعیت کتابخوانی می‌شود، استقبال و حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایبنا، هنرمندان بوشهری در این نشست مسائل و مشکلاتی که در حوزه  زیرساختی و مالی در رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری با آن مواجه هستند، مطرح کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها