شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
کتاب نویسندگان سیریک رایگان چاپ می‌شود

 هرمزگان- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک از چاپ رایگان کتاب نویسندگان سیریکی خبر داد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، یکی از اولویت‌های مهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک را حمایت از نویسندگان و اهل قلم بومی این شهرستان عنوان کرد و گفت: این اقدام در راستای پشتیبانی همه جانبه از مولفان و ایجاد دلگرمی مضاعف برای خلق آثار کیفی، بدون دغدغه چاپ و انتشار آن است.

محمد پیشان افزود: تمام توان را به کار می‌گیریم تا  کتاب نویسندگان شهرستان را رایگان چاپ کنیم  و معتقدیم هر گونه هزینه کرد در حوزه کتاب و کتابخوانی به صورت خاص  و در حوزه کلی فرهنگ و هنر به صورت عام در واقع نوعی سرمایه گذاری است.

مدیرمسئول نشر گیاوان اضافه کرد: این اتفاق خوشایند در تفاهم با خیرین حوزه کتاب شکل گرفت و صرفا امکان چاپ آثار پژوهشگران، شاعران و نویسندگان شهرستان سیریک را بدون هزینه چاپ می‌کنیم.

شهرستان بندری سیریک در فاصله ۲۰۱ کیلومتری شرق بندرعباس و در سواحل دریای مکران قرار دارد. اهالی این جغرافیا به زبان بلوچی و  فارسی با  گویش سیریکی سخن می‌گویند و نویسندگان اهل قلم فراوانی دارد که می توان به نام علی ماهی‌گیر، پژوهشگر و نویسنده اهل روستای گهردو از توابع بخش بمانی این شهرستان، عبدالرحمان ابراهیمی، محمد پیشان، خالد کمالی، احمد خلیلی ، محمد زرهی، صدیقه سرتکی زاده، محمود لشکری زاده و موسی خدادادی اشاره کرد.

تالاب آذینی که در گویش محلی با نام خور آذینی هم شناخته می‌شود، با وسعتی در حدود ۵۰۰ هکتار در شهرستان سیریک و در ۳۵ کیلومتری شهر سیریک قرار دارد؛ این تالاب، یکی از چهار تالاب بین‌المللی هرمزگان است. در این تالاب انبوه درختان حرا، گونهٔ منحصربه فرد چَندَل و گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی وجود دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها