شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۹
طرح «کتابگردون گزیر» به دژگان رسید

هرمزگان- طرح «کتابگردون گزیر» با محوریت کتاب در هرمزگان به «دژگان» یکی از دهستان‌های بندرلنگه رسید.

کتابدار کتابخانه مشارکتی راسخ گزیر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از سفر یک روزه مدیر و کتابداران این کتابخانه به روستای دژگان خبر داد و گفت: در ادامه طرح کتابگردون این دفعه به دعوت باشگاه کتابخوانی «دژ» به دهستان دژگان مهد علم رفتیم.

مریم آرمون افزود: دهستان دژگان را می توان مهد علم روستاهای کشور دانست چنانچه قدمت مدرسه محمدیه آن به دارالفنون می‌رسد.

وی ادامه داد: اعضای کتابگردون راسخ(عبدالواحد حسینی مدیر کتابخانه، محمد زارعی، حنیفه برهنجت، طیبه نعمتی و مریم آرمون) طی این طرح با بازدید از کتابخانه تازه تاسیس کودک و نوجوان دژ، نشست مشورتی با عبدالله بازافکن مدیریت فرهنگی منطقه، محفوظه صالحی مدیر کتابخانه و مریم روباگیر تسهیلگر باشگاه کتابخوانی دژ برگزار کردند.

این مروج کتاب اضافه کرد: خاله طیبه قصه‌گو، نیز برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه قصه شیرین عقل انسان تعریف و به همه بچه‌ها کتاب‌های داستان اهداء کرد.

آرمون توضیح داد: در ادامه نشست مسئولان کتابخانه دژگان برای پیشرفت هرچه بهتر و بیشتر کتابخانه، ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در دژگان سوالاتی مطرح کردند و انتقال تجربه شد.

این کتابدار فعال در پایان گفت: مدیر کتابخانه مشارکتی راسخ گزیر قول مساعد همکاری و همیاری برای پیشرفت فرهنگ کتابخوانی و راه‌اندازی کتابخانه‌های دهستان دژگان و روستاهای حومه را داد و همچنین وعده کرد تا نیازمندی‌های حوزه کتاب این دهستان را برطرف کند.

طرح «کتابگردون» از دو سال پیش به همت کتابخانه راسخ گِزیر آغاز شده است و تاکنون به روستاهایی مانند: مهرکان، باورد، بَرست، زیارت، چاه عبدالرحمن، پارو و ... رفته است و در آخرین ایستگاه در مکتب خانه دژگان میهمان کودکان و نوجوانان دژگانی بود.


دهستان دژگان، یکی از دهستان‌های بخش مهران شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است. مرکز این دهستان، روستای دژگان در فاصله حدود ۱۲۰ کیلومتری غرب بندرعباس و حدود ۸۰ کیلومتری شرق روستای گزیر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها