یکشنبه ۵ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
۱۹ درصد کتابخانه‌های عمومی استان سهم ملایر است

همدان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: ۱۹ درصد کتابخانه‌های عمومی استان سهم شهرستان ملایر بوده و این شهرستان همپای کتابخانه‌های عمومی مرکز استان در حال توسعه و گسترش است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، عاطفه زارعی ظهر یکشنبه در آیین افتتاح کتابخانه «گلستان کتاب» روستای توچغاز شهرستان ملایر که به مناسبت هفته دولت برگزار شد اظهار کرد: ۱۹ درصد از کتابخانه‌های عمومی استان سهم شهرستان ملایر بوده و این شهرستان همپای کتابخانه‌های عمومی مرکز استان در حال توسعه و گسترش است.

وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی «گلستان کتاب» روستایی توچغاز بر اساس درخواست و تقاضای مردم احداث شده است، افزود: حضور موثر و متمادی خیرین در جریان راه‌اندازی این کتابخانه مشهود است به طوری که حدود ۱۲ میلیارد ریال توسط آنها تأمین شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: مردم خواهان تعالی اندیشه، فکر و روح خود هستند، از همین رو دولت مردمی و قوی سیزدهم همراه و پا به پای مردم و در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به منظور تجلی فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام بر می‌دارد.

وی با بیان اینکه این کتابخانه با اعتبار نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید ادامه داد: ۳ میلیارد ریال آن از محل اعتبارات تملک دارایی هزینه شده و ۳ میلیارد ریال نیز برای تهیه منابع اطلاعاتی، وای‌فای رایگان و خدمات پایگاه‌های اطلاعاتی فارسی و لاتین هزینه شده است.

زارعی در بخش دیگر با تأکید بر اینکه در کتابخانه‌هایی استاندارد بیش از ۶۰ خدمت در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: فضای کتابخانه‌های روستایی دارای بخش‌های مختلفی است از جمله بخش مجلات، بخش مرجع، بخش کودک، بخش مخزن، نشریات و ... که از تمامی اهالی روستا به ویژه مادران، نوجوانان و جوانان می‌خواهیم که با حضور خود به کتابخانه رونق بدهند.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه مرکز اجتماعی و دانش محور محله است، گفت: کتابخانه فقط محلی برای یک قشر خاص نیست به تعبیری محلی است برای یادگیری و پشتیبانی یادگیری در مدارس همچنین کمک می‌کند به یادگیری مادام‌العمر که به مقطعی خاص محدود نمی‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه کتابخانه محلی است که اگر افراد توانایی لازم برای برگزاری کلاس آموزشی را دارند می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند، اظهار کرد: دانشجویان روستا نیز می‌توانند منابع اطلاعاتی مورد نظر خود را از پایگاه‌های اطلاعاتی فارسی و لاتین که در کتابخانه در نظر گرفته شده تهیه کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه رسالت حرفه‌ای کتابخانه‌های عمومی استان ایجاد می‌کند در حوزه‌های مختلف موضوعی خدمات ارائه دهد، اضافه کرد: از همه دعوت می‌کنم که عضو کتابخانه شوند و از فضای کتابخانه بهره‌برداری مناسب داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها