سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
کتاب‌های نذری در کتابخانه‌های عمومی فارس قرار گرفت

فارس-مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به آغاز جشنواره مردمی نذر کتاب گفت: با گذشت ۱۰ روز از آغاز جشنواره مردمی نذر کتاب، ۱۶ هزار جلد کتاب با همت خیران نیک‌اندیش استان به کتابخانه‌های عمومی فارس اهدا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، محمدحسین فیروزی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: اولین جشنواره مردمی نذر کتاب استان فارس، با حضور مقامات ارشد استان از ۲۰ مردادماه آغاز شد و در ۱۰ روز نخست برگزاری این رویداد مردمی، ۴۳۱ خیر دانایی در استان بیش از ۱۶ هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی فارس تقدیم کردند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ارزش ریالی کتاب‌های اهدایی در ۱۰ روز نخست را بیش از ۷ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال برشمرد.

وی اضافه کرد: محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در گام نخست، با اهدای ۲۰۰ جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود به کتابخانه‌های عمومی فارس به این رویداد بزرگ فرهنگی پیوست تا علاوه بر روشن کردن اولین چراغ جشنواره، مدیران و مسئولان اجرایی استان را به اهدای کتابخانه‌های شخصی و ادارات، به کتابخانه‌های عمومی دعوت کند.

فیروزی در ادامه خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره مردمی نذر کتاب در استان فارس با شعار «به کتاب‌هایت بال بده» به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با هدف تأمین منابع کتابخانه‌های عمومی کودک و نوجوان، سیار و روستایی برگزار شده است.

وی با دعوت از عموم مردم برای مشارکت در این طرح گفت: علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های خود را به کتابخانه‌های عمومی استان فارس اهدا کنند. آدرس کتابخانه‌های عمومی در سامانه SAMANPL.IR در بخش فهرست پرتال کتابخانه‌ها قابل مشاهده است.

به گزارش ایبنا؛ جشنواره مردمی نذر کتاب استان فارس از ۲۰ مردادماه آغاز شده و تا ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها