یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
بنای رفیع کشور و فرهنگ آن بر محور شهدا و قهرمانانش استوار است

اردبیل- فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی ایران گفت: بنای رفیع کشور بزرگ ایران اسلامی و ساختمان بلند مرتبه فرهنگ و اعتقادات و باورهای جامعه ما بر محور شهدا استوار و با درخشش نور قهرمانانش تابناک است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اردبیل، سردار حسین سلامی ظهر یکشنبه  در کنگره ملی بزرگداشت 3400 شهید استان اردبیل، شهدای استان را همچون ستاره‌های درخشان یک کهکشان در آسمان اردبیل توصیف و اظهار کرد: اردبیل به سبب داشتن مردان بزرگ و حماسه‌های تاریخی و ماندگار و مردم مومنش و عاشقان حضرت ابوالفضل عباس (ع) شناخته می‌شود و این خطه سرزمین مردمی است که دارای تاریخ و فرهنگ و سرچشمه اعتقاد شیعی هستند.

وی بیان کرد: 3400 لاله معطر استان اردبیل به معراج رفتند تا حجتی برای همه ما باشند تا نسل درنسل از دین و شرف و عزتمان در مقابل دشمن دفاع کنیم و آنان نه فقط برای خود جاودانگی و ابدیت را در پیشگاه حضرت حق فراهم کردند بلکه برای ما ملت ایران جاودانگی و حیات را به ارمغان آوردند.

سردار سلامی با بیان اینکه هر جامعه‌ای با تاریخ و جغرافیا و فرهنگ خود شناخته می شودريال تصریح کرد: هر ملتی که شخصیت‌های بزرگ ندارد سرنوشتشان به دست دیگران تعیین و از صحنه حذف و بیگانگان به آنان مسلط می‌شوند و از عدالت آزادی و استقلال دور می‌شوند و بحمداله کشور ما انسان‌ها و قهرمانانی دارد  و به حرمت خون پاک شهیدان دست هیچ قدرتی به نمی‌رسد.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی ادامه داد: شهید عنصر به زمین افتاده در مقطعی از زمان نیست، یک حقیقت زنده است چون خداوند در قرآن شهید را حقیقت زنده معرفی می‌کند و در اصل حقیقت زندگی شهادت و شهادت آغاز زندگی است.

سلامی با بیان اینکه سال‌هاست دشمنان علیه عزت این کشور و گرفتن نور خدا بر این سرزمین و خاموش کردن صدای روحانی وحی در میادین مختلف تلاش می‌کنند، تاکید کرد: شیاطین و دشمنان بدانند که ما می‌خواهیم احکام خدا پیاده و عدالت برقرار شود و آزادی بشر و رسالت انبیای الهی در جامعه حاکم باشد.

وی با بیان اینکه ما با قدرت در مقابل تمام اندیشه‌های شیطلانی ایستاده‌ایم، عنوان کرد: ظرف 45 سال دشمن با فتنه‌های مختلف از جنگ داخلی، خارجی، ترور، تحریم‌های اقتصادی، جنگ شناختی و اطلاعاتی، استفاده از هنر و تسخیر دله‌ای پاک جوانان، تلاش برای فقیر کردن جامعه  سعی کرده بر ما مسلط شود ولی این ملت به برکت رهبری روحانی و فرزانه در تمامی دوره‌ها شکست‌های سهمگینی بر دشمن وارد کرده اند.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمن و فتنه‌گران نمی‌دانند که این ملت از محصول تاریخ غم انگیز صدر اسلام از تنها ماندن امام در محراب نماز درس آموخته‌اند و نمی گذارند حادثه غم انگیز مسجد کوفه و شهادت امامشان در حصار تنهایی تکرار شود. مردم همیشه با مرور تجربه های تلخ تاریخ درس عبرت می‌گیرند و رهبر خود را همچون نگینی در مهر و وفای خود نگهدای می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها