یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴
مستند «روضه خانگی» تولید شد

هرمزگان- مستند روضه خانگی به کارگردانی محمود شهبازی، روایت بیت شهید محمد قاسمی قلعه قاضی«حسینیه شهدای شلمچه» است که به همت حوزه هنری استان هرمزگان تهیه و تولید شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، یکی از برنامه‌هایی که امسال در دهه اول محرم روی آنتن شبکه یک تلویزیون رفت مجموعه «روضه خانگی» بود که در قالب مستند به معرفی روضه‌های خانگی در سراسر کشور می‌پرداخت.

مستند روضه‌های خانگی که به همت مراکز استانی حوزه هنری تهیه شده بود در هر قسمت به یکی از شهرهای کشور و به سراغ یکی از قدیمی‌ترین خانه‌هایی می‌رفت که در برگزاری روضه خانگی پیشتاز بوده‌اند و با اهالی این خانه و حال و هوای آن‌ها همراه می‌شد.

مهمترین وجه تمایز «روضه خانگی» این بود که  در خانه شهدایی برگزار می‌شد که در زمان حیاتشان مجالس روضه برگزار می‌کردند و این روضه بعد از شهادتشان همچنان ادامه دارد‌.

«روضه خانگی» هرمزگان روایت خانه‌ای در قلب یکی از قدیمی ترین محلات بندرعباس است که سال‌هاست نقطه اتصال کربلای ایران با کربلای حسینی (ع) است ، روایتی از بیت شهید محمد قاسمی قلعه قاضی«حسینیه شهدای شلمچه» است.

به گفته خانواده شهید محمد قاسمی ، چون تمام شهدای خانواده در منطقه شلمچه شهید شده بودند، نام این  هیئت نیز به اسم‌ « شهدای شلمچه» نامگذاری شد.

مستند روضه خانگی کاری از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان هرمزگان به تهیه کنندگی یونس قاسمی و کارگردان محمود شهبازی است. سایر عوامل، تصویربرداران: علیرضا خرمی، محمد امین عباسی، محمد علی غلامی، محسن عباسی؛ دستیار تصویر: سجاد دهقانی و امیرحسین قاسمی، تدوین: مصطفی رنجبر، محمدعلی غلامی،  تیزر: غفور شهبازی و محسن عباسی، خواننده تیتراژ:  مجتبی عابدینی و پشتیبانی: محسن عباسی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها