یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷
«صادق کرمیار» مهمان عصر داستان در مشهد می‌شود

خراسان‌رضوی - جلسه «عصر داستان» با حضور صادق کرمیار نویسنده و داستان‌نویس در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد، بیست و هشتمین جلسه انجمن عصر داستان با حضور «صادق کرمیار» نویسنده مطرح کشورمان در مشهد میزبان علاقمندان به داستان‌نویسی خواهد بود.
 
گپ و گفت در مورد داستان‌نویسی و انتقال تجربیات از جمله مواردی است که در این نشست بحث و گفتگو خواهد شد.
 
 صادق کرمیار متولد ۱۳۳۸ در تهران، نویسنده و کارگردان است.

کرمیار مسئول ویژه نامه «اطلاعات جبهه» در مناطق جنگی در سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ بود و از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۵ مسئولیت صفحه ادبی «جوانه‌های اندیشه» روزنامه اطلاعات و همچنین معاونت سردبیری نشریه سینمایی «مردم و سینما» وابسته به بنیاد سینمایی فارابی را نیز به عهده داشته‌است.

کرمیار با نوشتن رمان‌هایی مانند «نامیرا» و «دشت‌های سوزان» و نیز کارگردانی سریال‌هایی همچون یک روز قبل  و خاطرات مرد ناتمام شناخته می‌شود. وی که دارای گواهی‌نامه درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، نگارش چندین رمان، فیلمنامه سینمایی و سریال‌های تلویزیونی و نیز کارگردانی چندین فیلم و سریال تلویزیونی را در کارنامه خود دارد.

انجمن «عصر داستان» از سال گذشته از سوی موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سال گذشته برپا شده است و نشست‌های عمومی این انجمن روزهای چهارشنبه در مشهد برگزار شود.

ارتقای کیفی و رشد ارزش‌های معنوی ادبی داستان در حوزه داستان‌های رضوی، سمت و سو بخشیدن به فعالیت‌های ادبی برای تداوم و ارتقاء داستان، شناسایی و کشف استعدادهای نویسندگی شهرستان مشهد، برقراری ارتباط و ایجاد شرایط مناسب برای پرورش استعدادهای بالقوه نویسندگی در مشهد، ارتقاء سطح آگاهی عمومی‌ در زمینه ادبیات داستانی از طریق جذب علاقه‌مندان و نشر و اشاعه فرهنگ داستان‌نویسی و داستان‌خوانی در سطح جامعه ازجمله اهداف تشکیل انجمن «عصر داستان» است.
 
بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست‌های «عصر داستان» با حضور «صادق کرمیار» چهارشنبه 18 مرداد ماه ساعت ۱۶ در مشهد، کوهسنگی۱۷، نگارخانه رضوان به‌صورت رایگان میزبان همه‌ علاقه‌مندان به این حوزه است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها