شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
نمایش «شازده کوچولو ۲۰۲۳» جزو پرفروش‌های هفته شد

آمار هفتگی فروش و تماشاگران نمایش‌های تئاترشهر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۱۳مرداد۱۴۰۲ اعلام شد. نمایش «شازده کوچولو ۲۰۲۳» به کارگردانی نیما گودرزی به فروشی معادل ۲۶میلیون و ۳۲۰هزار تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) نمایش شازده کوچولو ۲۰۲۳ اقتباسی از شازده کوچولو و جهان ایزوله‌شده‌ انسانی است. نمایش در چهارچوب تجربی و کارگاهی‌محور اجرا می‌شود. با ساختاری که از تعزیه و پست‌مدرن تلفیق شده است. این نمایش دغدغه‌ انسان امروزی را در ترکیبی شاعرانه همراه با واقعیت‌های زندگی صنعتی روایت می‌کند.

نمایش شازده کوچولو ۲۰۲۳ به کارگردانی نیما گودرزی که از ۲۰تیر۱۴۰۲ در کارگاه نمایش با ظرفیت ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۷۰هزار تومان روی صحنه رفته، تا روز جمعه ۱۳مردادماه با مجموع ۱۸ اجرا و ۴۸۰ تماشاگر به فروشی معادل ۲۶میلیون و ۳۲۰هزار تومان (با احتساب ارائه بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) دست پیدا کرده است.
 

همچنین آمار این هفته دیگر نمایش‌های پرفروش هم اعلام شد: 

نمایش جریان به کارگردانی علیرضا معروفی که از روز ۲۹تیر۱۴۰۲ اجرای خود را در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰هزار تومان آغاز کرده، تا پایان روز جمعه ۱۳مرداد۱۴۰۲ با مجموع ۱۲ اجرا و میزبانی از ۱هزار و ۲۸۸ تماشاگر ۱۵۱میلیون و ۸۲۵هزار تومان فروش داشته است.

نمایش سلول شخصی به کارگردانی امیرحسین آلادپوش هم که از روز ۸مرداد۱۴۰۲ در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ نفر و قیمت بلیت ۲۰۰هزار  تومان روی صحنه رفته تا پایان روز جمعه ۱۳مرداد۱۴۰۲ با مجموع ۶ اجرا و میزبانی ۲هزار و ۲۵۴ تماشاگر به فروشی معادل ۳۱۴میلیون و  ۱۸۴هزار تومان دست پیدا کرده است. 

نمایش ژنرال مجهول به کارگردانی میرعلیرضا دریابیگی که از روز چهارشنبه ۲۱تیرماه۱۴۰۲ در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰هزار تومان روی صحنه رفته، تا روز جمعه ۱۳مردادماه با مجموع  ۱۷ اجرا  و ۱هزار و ۵۰۷ تماشاگر به فروشی معادل ۱۴۲میلیون و ۱۶۸هزار تومان دست پیدا کرده است.  

نمایش حرفه‌ای به کارگردانی وحید منتظری نیز که از روز ۲۲تیرماه۱۴۰۲ اجرای خود در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰هزار تومان آغاز کرد، تا پایان روز جمعه ۱۳مرداد۱۴۰۲ با مجموع ۱۵ اجرا و ۱هزار و ۷۱۷ تماشاگر به فروشی معادل ۱۷۷میلیون و ۳۴هزار تومان دست پیدا کرده است.  

نمایش هیدن (پنهان) به کارگردانی کوروش شاهونه هم که از روز ۲۷تیرماه۱۴۰۲ اجرای خود را در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۱۳۰هزار تومان آغاز کرده، تا روز جمعه ۱۳مرداد۱۴۰۲ با  ۱۶ نوبت اجرا و ۱هزار و ۴۸۴ تماشاگر به فروشی معادل ۱۶۳میلیون و ۸۰۰هزار تومان دست پیدا کرده است. 

نمایش سایه‌روشن به کارگردانی سعیده آجربندیان هم که از روز ۲۳تیر۱۴۰۲ در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۰۰هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده، تا روز جمعه ۱۳مردادماه با ۱۵ نوبت اجرا، مجموع ۴۸۱ تماشاگر ۲۸میلیون و ۳۰۰هزار تومان فروش داشته است.  

نمایش چخفته به کارگردانی اشکان پیردل زنده نیز که از روز ۲۳تیرماه۱۴۰۲ در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۱۱۰هزار تومان روی صحنه رفته، تا روز جمعه ۱۳مردادماه با مجموع ۱۵ اجرا و ۱هزار و ۲۱ تماشاگر به فروشی معادل ۹۵میلیون و ۴۸۰هزار تومان پیدا کرده است.   


 نمایش شب روی سنگفرش خیس به کارگردانی میکائیل شهرستانی  نیز که از روز ۹مرداد۱۴۰۲ اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ نفر و قیمت بلیت ۸۰هزار تومان آغاز کرده تا پایان روز جمعه ۱۳مردادماه با ۴۴۷ تماشاگر به فروشی معادل ۳۵میلیون و ۸۳۹هزار و ۲۰۰ تومان دست پیدا کرده است.

نمایش پرده در پرده به کارگردانی رؤیا اسدی هم که از روز ۱۰مرداد۱۴۰۲ اجرای خود را در تماشاخانه سنگلج با ظرفیت ۲۳۶ نفر و قیمت بلیت ۶۰هزار تومان آغاز کرده تا پایان روز جمعه ۱۳مردادماه، ۱۳۳ تماشاگر و ۱۷۷میلیون و ۶۵۱هزار و ۸۰۰ تومان فروش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها