سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
اهدای 2100 جلد کتاب در نذر فرهنگی نوشهر

مازندران - شهردار نوشهر گفت: در مراسم نذر کتاب نوشهر، 181عنوان در قالب دو هزار و 100 جلد کتاب به عزاداران حسینی هدیه شد.

عباسعلی همپا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: نذر کتاب برای دومین سال پیاپی در عصر روز عاشورا و همزمان با شام غریبان در نوشهر برگزار شد.
 
وی با اشاره به اینکه مردم که دلداده اهل بیت(ع) هستند همواره در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی، نذر توزیع غذا دارند و این نذر را به خوبی ادا می‌کنند، افزود: در کنار نذر غذا، اجرای نذر معنوی را برنامه‌ریزی کردیم که بخشی از نیازهای روحی و معنوی عزاداران حسینی مرتفع شود.
 
شهردار نوشهر گفت: مطالعه کتاب چاپی با لمس چشم همراه است و ارتباط احساسی به وجود می‌آید و این ارتباط را در مطالعه کتاب دیجیتال و استفاده از تلفن همراه، اتفاق نمی‌افتد.
 
همپا با اشاره به اینکه هدف از برگزای نذر کتاب، حمایت از ناشران و نویسندگان شهرستان نوشهر با نگاه بومی گزینی بود، تصریح کرد: طی یک فراخوان از اهالی فرهنگ و ناشران دعوت کردیم تا در نذر کتاب شرکت کنند.

 
وی  ارزش ریالی کتاب‌های اهدایی را بالغ بر۱۳۰میلیون تومان  ذکر کرد که بخشی نذر خانم متاجی  مدیرمسئول انتشارات  ناسنگ بوده و هزینه بخشی دیگر را خیرین وشهرداری نوشهر تقبل کرد. نکته مهم، تنوع عناوین کتب بود  که در قالب ۱۸۱ عنوان  و در ۲۱۰۰ نسخه به شهروندان ارجمند هدیه شد.

شهردار نوشهر با اشاره به آیین ماندگار شام غریبان و بزرگداشت نینوایی... خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این نذر. اشاعه فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه  و انس با این یارِ مهربان  و معرفی نویسندگان  بویژه صاحبان قلم بومی بوده است.
 

 
همپا با بیان اینکه ناشران استانی محلی برای نویسندگان بودمی هستند که به حمایت بیشتری نیاز دارند، اظهار کرد: کتاب‌های اهدایی با موضوعات مختلف اعم از شعر، داستان، تاریخ، روانشناسی، مسائل آیینی، خاطرات شهدا و مواردی از این دست بود.
 
وی با اشاره به همکاری شورای شهر و فرمانداری نوشهر در برگزاری نذر کتاب، گفت: امیدواریم چراغ راهی که روشن شده را گم نکنیم و کمک کوچکی به حوزه فرهنگ باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها