یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴
سلسه نشست‌های کتابخوان در زنده نگه داشتن قیام عاشورا موثر است

همدان - مسئول کتابخانه پروین اعتصامی همدان گفت: برگزاری سلسه نشست‌های کتابخوان علاوه بر زنده نگه داشتن قیام عاشورا در گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی نیز موثر است.

مریم قنبری خشنود در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، از برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه‌ای در این کتابخانه خبر داد و اظهار کرد: همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان و سرور آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و با هدف تقویت ارزش‌ها، باورهای دینی و تبیین فرهنگ عاشورا نشست کتابخانه‌ای برگزار شد.

وی افزود: در این نشست چهار نفر از اعضای کتابخانه به معرفی کتاب‌های خوانده شده خود پرداختند که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

مسئول کتابخانه پروین اعتصامی با اشاره به اهمیت پرداختن به فلسفه قیام عاشورا بیان کرد: قیام عاشورا، رخدادى است که تاریخ اسلام، حتى تاریخ بشریت همانندى براى آن سراغ ندارد.

وی تصریح کرد: جایگاه بلند عاشورا این قیام را به‌ صورت رویداد جاودانه‌اى درآورده است که همچون نگین درخشان بر تارک تاریخ و فرهنگ بشرى مى‌درخشد.

قنبری یادآور شد: با وجود دستان تحریف‌گرى که در خلال ۱۴ قرن در پى تحریف حقیقت ارزش‌هاى نهضت حسینى(ع) برآمده‌اند، آنچه از عاشورا براى ما به یادگار مانده، از چنان عمق و غنایى برخوردار است که تا فرجام تاریخ، پیام‌آور ارزش‌هاى والاى انسانى و الهام‌بخش انسانهاى آزاده و خداجو خواهد بود.

وی اضافه کرد: عاشورا از دیر‌باز مظهر عشق به خداوند و تسلیم محض در برابر او و سمبل قیام در راه دین و آزادى‌خواهى و شهادت‌طلبى بوده است.

مسئول کتابخانه پروین اعتصامی عنوان کرد: از طریق ارائه‌ خدمات متعدد و در اشکال مختلف از جمله سلسله نشست‌های کتابخوان ضمن زنده نگهداشتن زنده نگه داشتن فلسفه قیام عاشورا که یک مساله بسیار مهم سیاسی - عبادی است، می‌توان بستر لازم را برای جذب افراد جامعه به کتابخانه، ایجاد عادت به مطالعه و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی فراهم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها