یکشنبه ۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
خودیاری با درمان تک جلسه‌ای

نویسنده کتاب، درایدن، بیش از 45 سال سابقه روان‌درمانی دارد و نویسنده و ویراستار بیش از 235 جلد کتاب است. او در زمینه درمان تک جلسه‌ای مهارت دارد و سال هاست که از نتایج آن بهره می‌برد. صاحب‌نظران کتاب «خودیاری با درمان تک جلسه‌ای» و نتایج کاربردی آن را تأیید می‌کنند.

شیرین سلیمی‌ مترجم کتاب «خودیاری با درمان تک جلسه‌ای» نوشته ویندی درایدن در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره این اثر توضیح داد: افراد به دلایل مختلف برای رفع مشکلات خود مسیر خودیاری را درپیش می‌گیرند. گاهی درمانگر در دسترس نیست، گاهی افراد دوست دارند بدون دارو یا مراجعه به درمانگر، خودیاری کنند و یا خودیاری حس توانمندسازی به آنها می‌دهد که شاید با کمک درمانگر این حس را تجربه نکنند. این کتاب راهنمای خوبی برای خوانندگانی است که به دلایل مختلف خودیاری را انتخاب می‌کنند. کتاب خودیاری با درمان تک جلسه ای گام به گام خواننده را همراهی می‌کند و از مراحل ابتدایی توصیف و علت خودیاری و درمان تک جلسه ای تا ترتیب اقدام و چگونگی رفع مشکل پیش می‌رود.
 
او ادامه داد: مخاطبان این کتاب همه افرادی هستند که دغدغه سلامت روان دارند و در مواردی از مراجعه حضوری و یا عدم دستیابی به نتیجه مطلوب خسته شده اند. همچنین، منبع جدید خوبی برای مشاوران، روان‌درمانگران و دانشجویان این رشته‌های تحصیلی است که به کاربرد بسیار خلاصه درمان خودیاری علاقه‌مند هستند.

به گفته سلیمی، نویسنده کتاب، درایدن، بیش از 45 سال سابقه روان‌درمانی دارد و نویسنده و ویراستار بیش از 235 جلد کتاب است. او در زمینه درمان تک جلسه ای مهارت دارد و سال‌هاست که از نتایج آن بهره می‌برد. صاحب‌نظران این کتاب و نتایج کاربردی آن را تأیید می‌کنند.
 
سلیمی‌ با بیان اینکه عمومی‌سازی دیدگاه آموزشی این کتاب بسیار تأثیرگذار خواهد بود عنوان کرد: این دیدگاه موجب می‌شود که درمانگر دیگر طبق روال اولین جلسه مشاوره و قبل از شروع درمان زمانی را صرف فعالیت‌های معمول و تکراری درمان (مانند گرفتن شرح‌حال، ارزیابی کامل یا فرمول‌بندی موردی) نکند بلکه به همراه مراجعه‌کننده و به روشی متمرکز از اولین لحظه و دریک جلسه کار ‌کنند.

او گفت:‌ این کتاب منبع جدید و بسیار خوبی برای مشکلات افراد در جامعه امروزی است تا از طریق خودیاری روحیه و توان خود را تقویت کنند. مشاوران، روان‌درمانگران و دانشجویان نیز می‌توانند با روشی بسیار خلاصه روند درمان را سرعت بخشند و از اتلاف وقت و هزینه مراجعه کنندگان بکاهند و زمان را فقط صرف مواردی کنند که بیش از هر چیزی موجب نگرانی مراجعه کننده شده است.

سلیمی‌ در پایان اضافه کرد: از آنجا که بسیاری از افراد در جامعه ما تمایل چندانی ندارند برای رفع مشکلات روحی خود به درمانگران و مشاوران مراجعه کنند، این کتاب مسیر مؤثری را پیش روی خوانندگان قرار می‌دهد تا با همکاری مختصر درمانگر خودشان مسیر درمان را طی کند.

کتاب «خودیاری با درمان تک جلسه‌ای» نوشته ویندی درایدن به ترجمه شیرین سلیمی و اکبر روحی به تازگی از سوی انتشارات ارجمند روانه بازار نشر شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها