دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۴
آئین نکوداشت عمان سامانی شاعر عاشورایی در شهرکرد برگزار می‌شود

چهارمحال و بختیاری - معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد گفت: آئین نکوداشت میرزانورالله عمان سامانی شاعر حماسه و عرفان حسینی همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین‌(ع) و در راستای مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی و فرهنگی این دانشگاه و به منظور شناساندن این شاعر به نسل جوان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شهرکرد، عزیزالله مولوی گفت: با توجه به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) دانشگاه شهرکرد در راستای مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی و فرهنگی خود امسال نیز مانند سال گذشته آئین نکوداشت عمان سامانی از شیفتگان، شاعران و میراث‌های غنی و فرهنگی که راز ماندگاری و جاودانگی وی با نهضت امام حسین(ع) گره خورده است را به منظور معرفی به نسل جوان برگزار می‌کند.

وی ادامه داد:  آئین نکوداشت میرزا نورالله‌عمان سامانی ملقب به تاج‌الشعرا، شاعر حماسه و عرفان امام حسین(ع) با همکاری برخی از دستگاه‌های اجرایی مانند بنیاد نخبگان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما و تعدادی از مراکز آموزشی و پژوهشی استان چهارمحال و بختیاری فردا سوم مردادماه جاری ساعت 9 صبح در تالار شهید آوینی دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه شهرکرد افزود: این همایش یک روزه خواهد بود و تعدادی از سخنرانان، متفکرین، عمان‌شناسان و عمان‌پژوهان استانی در این آئین نکوداشت به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

وی اضافه کرد: سکانس‌هایی از آئین تعزیه‌خوانی که از روی نسخ عمان‌سامانی استفاده شده است در این همایش بر روی صحنه اجرا می‌شود و همچنین در ادامه از پژوهشگرانی که در سنوات گذشته حول محور این شاعر پژوهش‌هایی داشته‌اند تجلیل به عمل می‌آید.

مولوی در ادامه توضیح داد: برگزاری این چنین همایش‌هایی مقدمه‌ای برای شکل‌گیری دبیرخانه دائمی عمان‌سامانی با محوریت دانشگاه شهرکرد و همچنین بنیادملی عمان و برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های بین‌المللی با محوریت عمان خواهد بود.

وی گفت: پژوهشگرانی چون دکتر صادقی، کیوانی، صفار، زمانی‌پور و رحیم‌خانی از جمله سخنرانان همایش نکوداشت میرزا نورالله‌عمان سامانی در دانشگاه شهرکرد هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها