دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶
نمایشنامه «آریوبرزن و روشنک» منتشر شد

قزوین - نمایشنامه «آریوبرزن و روشنک» به قلم حامد مکملی، نویسنده و کارگردان تئاتر منتشر و روانه بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قزوین، «آریوبرزن و روشنک» نمایشنامه‌ای است که در 96 صفحه توسط نشر«عنوان» در تهران و به قیمت 80 هزار تومان منتشر و روانه بازار شده است.

حامد مکملی در توضیح این نمایشنامه که در کتاب آمده نوشته است: «دو تک‌گویی که می‌تواند با یک تن و یا چند بازیگر به نمایش درآید…

روایت آریوبرزن، سردارِ نامی پارس و خواهرش یوتاب که به همراهِ یارانِ اندکش جانانه در برابر اسکندر می‌ایستد و روشنک، دختری که دل به عشق سپرده و حالا شهر به شهر می‌خواند و معرکه می‌گیرد و هرچه نباید می‌کند تا از ظلمِ بی پایانِ حاکم بگریزد.

امیدوارم خوانده شوند و بر صحنه روند تا آریوبرزن، یوتاب و روشنک‌ها، از یادمان نروند».

در بخشی از این نمایشنامه آمده است:

– آریوبرزن: ترس‌ام از مرگ نیست مادر؛ ترس‌ام از این است که بمیرم و پیمان شکن‌ام؛ بخوانند ترس‌ام این است که تاب نکنم و سرزمین‌ام پس از من برای همیشه در بند بماند؛ برای همیشه در افسوس آزادی.
– روشنک: وقتی مردای شهر آدم موندن نیستن، باس پای موندن نامرداش پیر شد! آره، باس می‌رفتم… آخه اون مرد بود و من زن، اون باس می‌موند و من نه، اون باس راحت خلاص می‌شد و من یه عمر زیر دِین این تاریکی شب عذاب می‌کشیدم.

مکملی از جمله هنرمندان عرصه تئاتر قزوین است که آثار متعددی را تولید کرده است.

نمایشنامه «کمین‌ژاله» یکی از آثار حامد مکملی است که در سی‌و‌نهمین جشنواره تئاتر‌فجر موفق شد در بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای، جایزه ویژه هئیت داوران شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار را دریافت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها