پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۱
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری ایلام از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

ایلام- مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، فریده الیاس‌پوریان، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام بدین شرح است:
 
طلب دانش بر هر مسلمانی واجب است، پس دانش را از هر جا که احتمال می‌دهید وجود دارد و از اهلش بجویید. آموزش در راه خدا حسنه است و طلب آن، عبادت و گفتگوی علمی، تسبیح و عمل بدان، جهاد و آموزش آن به کسی که آگاهی ندارد، صدقه بوده و دادن آن به اهلش، موجب نزدیکی به خداوند است. امام رضا(ع)
 
مطالعه یکی از بهترین ابزارهای تعلیم و تربیت مدرن است. هیچ کدام از وسایل ارتباطی ژرفای لازم را در اندیشه، تفکر و خلاقیت انسان آن‌گونه که خواندن و نوشتن پدید می‌آورد، ایجاد نمی‌کند. از این رو ترویج کتاب و کتاب‌خوانی وظیفه و رسالت اصلی دست اندرکاران فرهنگ و دانش جامعه است.
 
آگاه سازی جامعه به کتابخوانی لازم ولی کافی نبوده و می‌باید به فعالیت در این حوزه ادامه دهیم، بنابراین برای تحقق بخشیدن به این امر استفاده از سایر ظرفیت‌ها الزامی است. در همین راستا جشنواره کتابخوانی رضوی تلاشی در خور تحسین و توجه برای انس گرفتن جامعه اسلامی با دانش و مطالعه و مصون ماندن از آسیب‌های اجتماعی و همچنین برجسته ساختن برکت وجود مقدس امام رضا(ع) و کریمان اهل بیت علیهم السلام در کشور عزیزمان ایران ترتیب داده است.
 
امیدوارم با همت بیشتر، شاهد استقبال کودکان، نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها برای شرکت در این جشنواره باشیم.
 
ضمن دعوت از تمامی شهروندان عزیز ایلامی برای شرکت در این رویداد عظیم فرهنگی، لازم است کتابخانه‌های عمومی نیز با حمایت، همراهی و همکاری مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستانی در ایجاد امکانات لازم و گستردگی آن، تلاش کرده تا زمینه‌ساز گرایش بیش از پیش مردم به مطالعه و کتابخوانی به عنوان پشتیبان امر تحقیقات در شهرستان و ضمانتی برای ارتقای سطح فرهنگی جامعه باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها