پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در مورد مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت انجام می‌دهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه ۲۱تیر در نشستی با اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت از پیگیری خود درباره دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر حمایت از هنرمندان در نشست آتی شورای عالی سینما خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: وظیفه ماست با افتخار به اهالی فرهنگ و هنر به‌ویژه پیش‌کسوتان که به لحاظ عاطفی بیشتر نیازمند این خدمت هستند، خدمت کنیم و بیش‌ازپیش بر این وظیفه اهتمام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه شخص رئیس‌جمهور به‌طور جدی پیگیر امور از وزرا است، تصریح کرد: زمانی که دستور آقای رئیس‌جمهور مبنی بر اعطای تسهیلات حمایتی به مجموعه هنرمندان به‌ویژه مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت را دریافت کردم بلافاصله پیگیری‌ها در این زمینه آغاز شد.

اسماعیلی با بیان اینکه پیگیر تخصیص بودجه‌های مناسب در قالب‌های مختلف برای هنرمندان است، از پیگیری خود درباره دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر اعطای بسته‌های مالی حمایتی به مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت در نشست آتی شورای عالی سینما خبر داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به سابقه هنری داریوش ارجمند، رئیس هیئت‌مدیره مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت تأکید کرد: استاد داریوش ارجمند از حیث سابقه هنری، کم‌نظیر هستند و مهم‌تر از آن، فهم علمی و تعهدشان زبانزد است.

محمدمهدی اسماعیلی افزود: لطف و همراهی این هنرمند با مجموعه نظام و دولت مغتنم است و ما قدردان ایشان هستیم.

خدمات به هنرمندان پیش‌کسوت استمرار یابد

در ادامه این نشست داریوش ارجمند رئیس هیئت‌مدیره هنرمندان پیش‌کسوت گفت: این مؤسسه عصاره ۵۰ سال فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ارجمند با بیان اینکه در گذشته خدماتی به پیش‌کسوتان ارائه می‌شد، تصریح کرد: انتظار می‌رود این خدمات استمرار داشته باشد و باید رفیق و دل‌سوز یکدیگر باشیم و همدیگر را بفهمیم. در این صورت درد هنرمندان پیشکسوت را می‌توانیم بفهمیم.

در مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت فوران عاطفه است

محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این نشست گفت: در این مؤسسه بیشتر فوران عاطفه است و افراد بیش از هر چیز دیگری از دادوستد عاطفه بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه بر توجه بیش‌ازپیش در حوزه تخصیص بودجه مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت تأکید کرد.

در ادامه این نشست سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نزدیک ۹۶درصد از اعتبارات به مؤسسه اختصاص داده شده، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم امسال هم مباحث مالی این مؤسسه را حل کنیم.

وی افزود: دستور رئیس‌جمهور محترم درباره مساعدت به مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت را هم پیگیری کردیم و با سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه مکاتبه کردیم و امیدواریم انتظارات موجود محقق شود.

گفتنی است نشست وزیر فرهنگ با اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه هنرمندان پیش‌کسوت با هدف رفع چالش‌های مالی این مؤسسه چهارشنبه ۲۱تیر برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها