یکشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
3 روستای همدان کتابخوان برتر هستند/ تلاش همدان برای پایتختی کتاب ایران

همدان - معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: سه روستای شاهنجرین، ویان و اشترمل همدان جزو روستاهای برتر کتاب‌خوان کشور هستند.

محمدمهدی شیرمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان اظهار کرد: با توجه به اینکه همدان در حوزه کتاب فعالیت های زیادی دارد، تلاش می‌کنیم که با اهتمام ویژه و همکاری دستگا‌ه‌های مرتبط از جمله شهرداری و نهاد کتابخانه‌ها، همدان را به عنوان پایتخت کتاب معرفی کنیم.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد چندین طرح ویژه کتاب دارد که یکی از آن‌ها پایتخت کتاب است که همدان تلاش می‌کند به این مهم دست یابد.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با اشاره به اینکه برخی روستاها در زمینه کتاب بسیار فعال هستند تصریح کرد: اکثریت کوچه‌های یکی از روستاهای توابع همدان به نام کتب مختلف نامگذاری شده و حتی در مغازه‌های آنها نیز کتاب فروخته یا معرفی می‌شود که این مسئله بسیار قابل توجه است.

وی با بیان اینکه پایتختی کتاب ظرفیتی است که آورده زیادی برای همدان دارد، بیان کرد: این هم افزایی و ظرفیت در همدان وجود دارد که سال به سال برای توسعه کتاب و کتابخوانی، طرح‌ها را دنبال کند.

وی با بیان اینکه سال قبل سه روستای همدان به عنوان برترین روستاها در حوزه کتاب و کتابخوانی انتخاب شدند افزود: از ۳۰۰ روستای انتخاب شده در سطح کشور، ۱۰ روستا به‌عنوان برتر انتخاب شد که سه روستای شاهنجرین، ویان و اشترمل از استان همدان جزو ۱۰ روستای برتر قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: هر سال دبیرخانه کشوری انتخاب برترین روستاها، طی فراخوانی با همکاری دهیاری‌ها، استانداری و اداره‌کل امور روستایی و عشایری فعالیت‌های فرهنگی هر روستا را در محور کتاب و کتابخوانی بررسی کرده و طبق فعالیت‌های شاخص هر روستا برترین‌ها را انتخاب می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها