یکشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۴
«زندگی اینجاست» روایتی از پدر آیت‌الله خامنه‌ای رونمایی می‌شود

آیین رونمایی از کتاب «زندگی اینجاست؛ کوتاهه‌هایی از زندگی آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای» مشتمل بر برش‌هایی از زندگی پدر رهبر معظم انقلاب چهارشنبه چهاردهم تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین رونمایی از کتاب «زندگی اینجاست؛ کوتاهه‌هایی از زندگی آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای» چهارشنبه چهاردهم تیرماه ساعت ۱۰ در مسجد جامع شهر تبریز برگزار می‌شود.

کتاب «زندگی اینجاست» برش‌هایی کوتاه از زندگی آیت‌الله سیدجواد خامنه‌ای به قلم مهدی قزلی است. ایشان پدر رهبر معظم انقلاب هستند که از علما و بزرگان شناخته شده شهر مشهد بودند. قزلی در مقدمه این اثر نوشته که سلوک شخصی این عالم وارسته و تواضع ذاتی ایشان و همچنین سرتیتر خبر بودن فرزندانشان به عنوان مسئولان جمهوری اسلامی سبب شده جایگاه علمی و عرفانی ایشان چندان شناخته شده نباشد. ایشان تحصیلات حوزوی خود را در تبریز و نجف گذرانده‌ و از محضر بزرگانی همچون آیت‌الله قاضی طباطبایی بهره‌ها برده بودند اما برای گذران زندگی جوار مضجع شریف رضوی را برگزیدند و تا پایان عمر مبارکشان در همسایگی امام مهربانی‌ها باقی ماندند.این اثرتلاش کرده به قدر ذره‌ای غبار غربت از چهره این شخصیت وارسته که مریدان و شاگردان بسیاری در میان بازاریان و متدینان شهر مشهد داشتند، برگیرد. در واقع می‌توان ایشان را مربی و استاد اصلی مقام معظم رهبری دانست. فردی که در علم و عمل سختگیرانه راهنمای ایشان به سوی قله‌ها بودند. در این اثر از سیره اخلاقی و تبلیغی این عالم وارسته نکات تازه و نابی فراخواهید گرفت.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید: «یک بار طلبه جوانی همراه نوه آقاسید جواد رفت دیدن آقا لابه‌لای احوال پرسی و صحبت به ایشان گفت: «شما که در محضر آقای قاضی و دیگر بزرگان بودید از ایشان مطلبی بفرمایید.» جواد نگاهی به طلبه کرد و لبخندی زد حتی یک کلمه هم نگفت. طلبه جوان از این لبخند درس خودش را گرفت. انگار آقاسید جواد نمی‌خواست با نام اساتید بزرگش، خودش را بزرگ کند.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها