سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۲
ارسال بیش از ۲۰۰۰ اثر به جشنواره جهانی شعر مقاومت در کرمان

کرمان-دبیر جشنواره جهانی شعر مقاومت کرمان گفت: شاعرانی از ۱۲ کشور دنیا اشعار خود را به این جشنواره ارسال کردند و بیش از دو هزار اثر به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمان، مجتبی احمدی عصر سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه 601 شاعر آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند، اظهار داشت: بیش از دو هزار اثر در زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه از آثار ارسال شده، آثار 147 شاعر به مرحله نهایی راه یافته است، گفت: بعد از بررسی داوران، 20 شاعر به مرحله پایانی جشنواره راه یافتند که در مراسم اختتامیه از آنها تجلیل می‌شود.

دبیر جشنواره جهانی شعر مقاومت کرمان با بیان اینکه زمان برگزاری جشنواره جهانی شعر مقاومت، از 12 تا 14 تیرماه در شهر کرمان است، افزود: مراسم افتتاحیه این جشنواره صبح روز دوشنبه 12 تیرماه در گلزار شهدای کرمان و از جوار مرقد مطهر سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: اختتامیه جشنواره در تاریخ 14 تیرماه همزمان با روز قلم و در آستانه عید سعید غدیرخم با حضور مهمانان خارجی که تعدادی از آنها از شعرای عرب هستند در تالار فرهنگ و هنر کرمان برگزار می‌شود.

احمدی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در ستایش شهید حاج قاسم سلیمانی است، افزود: شاعرانی از حدود 12 کشور دنیا اشعار خود را برای جشنواره ارسال کردند.

دبیر جشنواره جهانی شعر مقاومت کرمان با بیان اینکه تعدادی از شاعران برگزیده خانم هستند، گفت: در مراسم اختتامیه از پنج شاعر خانم و 15 شاعر آقا به‌عنوان برگزیدگان جشنواره جهانی شعر مقاومت تجلیل می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها