دوشنبه ۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
نمایشگاهی با موضوع احساسات (شادی و غم)

کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایشگاه تیرماه خود را به موضوع احساسات (شادی و غم) اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نمایشگاه که با عنوان «یک روز خوب می‌آید!» برگزار می‌شود منتخبی از کتاب‌های فارسی و غیرفارسی با موضوع احساسات (شادی و غم) به نمایش گذاشته خواهد شد.
موضوع  نمایشگاه «یک روز خوب می‌آید!» به مناسبت ۱۸ تیر، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان انتخاب شده و به یکی از مهارت‌های مهم کودک و نوجوان یعنی شاد بودن و غلبه بر غم پرداخته است.
اسامی برخی از کتاب‌های این نمایشگاه عبارت‌اند از: «جزیره شادی» اثر ماریت تورن کویست با ترجمه محمدهادی محمدی، «احساس امروز من» نوشته میس فن هاوت با ترجمه مرسده عامری، «درخت سرخ» نویسنده و تصویرگر شاون تن و مترجم ریحانه خرم پناهی، «وقتی غصه در خانه‌ات را می‌زند» نویسنده و تصویرگر ایوا ایلند و «دنای شما چه رنگی است؟» اثری از باب گیل با ترجمه مهرک میراب زاده.
همچنین علاوه‌بر نمایشگاه «یک روز خوب می‌آید!»، نمایشگاه دیگری با عنوان «کتاب‌های مقوایی» در کتابخانه مرجع کانون برقرار است.
کتاب مقوایی نسخه بادوامی از کتاب معمولی است که صفحه‌هایش بسیار ضخیم و شبیه مقواست. کتاب‌های مقوایی اولین ابزار آشنایی کودک با ادبیات است.
این کتاب‌های ساده که برای نوزادان و کودکان نوپا نوشته شده‌اند، معمولا واژگانی بزرگ و تصاویری رنگارنگ دارند که توجه کودک و نوزاد نوپا را جلب می‌کند.
علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه‌ها می‌توانند تا پایان تیرماه ۱۴۰۲ روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۱۵ به کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، پلاک ۲۴، مجتمع فرهنگی‌هنری شهید ملک‌شامران کانون مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها