سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۰
تجربه‌نگاری از اعتیاد کتاب شد/ صبر کلید طلایی در بازگشت به زندگی دوباره

کرمان- نویسنده کرمانی که پس از ترک اعتیاد و بازگشت دوباره به زندگی، تجربیات خود را در قالب کتابی به نام«صبر کلید طلایی در بازگشت به زندگی دوباره» منتشر کرد.

سید مهدی میرصادقی فوزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌ (ایبنا) در کرمان گفت: اهل روستا فیض‌آباد شهرستان راور هستم، مدت زیادی درگیر اعتیاد شدید به انواع مواد مخدر بودم که در این مدت دچار آسیب‌های شدید روحی و جسمی شدم.

نویسنده کرمانی با بیان اینکه اخراج از دانشگاه و اور‌دُز کردن از جمله آسیب‌هایی است که در اثر اعتیاد به مواد مخدر دچار شدم،  ادامه داد: به گونه‌ای که هنگام اوردُز من را به سردخانه بردند اما باز با عنایت خدا به زندگی بازگشتم.
 

وی با بیان این‌که جوانی‌ام را با اعتیاد به مواد مخدر نابود کردم، توضیح داد: به لطف خدا توانستم بعد از مدت‌ طولانی اعتیادم را کنار بگذارم و پس از ترک مواد مخدر تصمیم گرفتم در خصوص شرایطی که داشتم، کتاب بنویسم.

میرصادقی تصریح کرد: ذهنیت من از قرار گرفتن در مسیر نویسندگی، این بود، که سخت باشد، چرا که رشته تحصیلی‌ام تجربی بود و هیچ تجربه‌ خاصی در زمینه نویسندگی نداشتم و همچنین به طور کامل اعتبار و جایگاه اجتماعی‌ام را از دست داده بودم.

این نویسنده کرمانی گفت: اولین کتابی که نوشتم مربوط به زندگی‌نامه خودم و همچنین درمان اعتیاد بر اساس به‌ روزترین دیدگاه‌های روان‌شناسی دنیا و تجربیات شخصی خودم بود که این کتاب با نام «صبر کلید طلایی در بازگشت به زندگی دوباره» مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین کتاب دیگری برای افرادی که درگیر اعتیاد هستند و نمی‌توانند ترک موفقی داشته باشند، نوشته‌ام.

میرصادقی در پاسخ به این سوال که «شیرین‌ترین لحظه نوشتن شما چه زمانی است؟» عنوان کرد: شیرین‌ترین لحظه نوشتن من آن زمانی بود که توانسته بودم از جهنم اعتیاد رهایی یابم و امروزه فرد تاثیرگذار جامعه خودم باشم.

این نویسنده کرمانی در پایان در رابطه با مسائل و مشکلات پیش‌رو عرصه نویسندگی خود تاکید کرد: به دلیل هزینه‌های مادی چاپ کتاب و بازگشت سرمایه تمایلی به نوشتن ندارم چرا که حتی بابت فروش کتاب با مشکلاتی مواجه شدم.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها