چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
کانون‌های مساجد بستری برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند

کردستان _ معاون سیاسی، امنیتی استاندار کردستان با اشاره به ظرفیت‌های کانون‌های مساجد گفت: کانون‌های مساجد بستری برای توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سنندج، مهدی رمضانی  پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاحیه طرح ملی «مسجد، کانون نشاط» از برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های مساجد کردستان اظهار کرد: مسجد کانون نشاط، امید، سازندگی و بالندگی است.

وی، با تاکید بر بالا بردن جذابیت‌های فرهنگی، اجتماعی در مساجد و اهمیت توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بستری برای ایجاد و تقویت فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با اشاره به اهمیت توجه به زیربنای فرهنگی، عقیدتی کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان کشور عنوان کرد: ساخته شدن این زیربنای فکری در مسجد باعث می‌شود، فرزندان ما در آینده آدم‌های موفقی باشند و در آینده منشا اثر خواهند بود.

رمضانی، همچنین به توسعه فعالیت‌های اوقات فراغت در مساجد اشاره کرد و افزود: اکران فیلم‌های سینمایی در مساجد، بالابردن ظرفیت‌های مهارت آموزی فنی‌وحرفه‌ای، بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضاهای فرهنگی و ورزشی استان برای خدمات‌دهی به بچه‌های مسجد از مهمترین اقدامات ستاد کانون‌های مساجد برای بالابردن ظرفیت‌های فرهنگی در مساجد است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان نیز در ابتدای این مراسم اظهار کرد: طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد با هدف اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری با محوریت مساجد با شعار «مسجد، کانون نشاط» اجرا می‌شود.

بهزاد کیامهر، با بیان اینکه این طرح از ابتدای تابستان آغاز می‌شود، ادامه داد: ایجاد بستر مناسب برای نزدیک شدن و انس گرفتن جوانان و نوجوانان با رشته‌های فرهنگی و هنری یکی از مهمترین اهداف پیش‌بینی شده در طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

وی اضافه کرد: طرح قرآنی مدهامتان، جشنواره طراحی پوستر، رویداد ملی رویش، طرح ملی «مسجد، کانون نشاط» از جمله برنامه ها و طرح‌های در دست اجرای غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های مساجد سراسر کشور است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کردستان بر ضرورت استفاده از ظرفیت مدارس جوار مساجد برای برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت تاکید و یادآوری کرد: از مهم‌ترین اولویت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد می‌توان به شناخت نیازها، برنامه‌ریزی دقیق برای بهینه‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با چشم‌انداز تربیت نیروی مسجدی، برنامه‌ریزی برای جذب و گرایش هرچه بیشتر آن‌ها به مسجد و فعالیت‌های مسجدی است.

در ادامه این مراسم چند برنامه فرهنگی هنری اجرا شد و از چند نفر از بچه‌های مسجدی و حافظان قرآن کریم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها